En İyi Ekran Hangi Marka

Kinco'yu denemeden karar vermeyin?
Uygulamalarınızı kolaylaştıracak çok farklı özellikler var.
Programını kinco'nun sitesinden indirebilirsiniz veya bize istekte bulunursanız genel eğitim dvd'mizi adresinize gönderebiliriz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Reklama gerek yok Kinco ve Enda denilen Ekranlar birebir aynı
Aynı fabrikadan çıkıyor birisine Kinco diğerine Enda Etiketi yapıştırıyor bana göre
Programları, Connections manuelleri birebir aynı hatta başka büyük bir otomasyon devininde aynı sistemi kullanan bir serisi var.

Sonuç 485 haberleşmede sorunlar yaşanıyor.
Yeni çıkan ekranlar program silebiliyor. 4414 serisi (HMI Programını yeniden yükleyin diye bir ibare çıkmakta.)

Ben sevemedim kullanmak isteyen kullanabilir.

Reklama gerek yok Kinco ve Enda denilen Ekranlar birebir aynı
Aynı fabrikadan çıkıyor birisine Kinco diğerine Enda Etiketi yapıştırıyor bana göre
Programları, Connections manuelleri birebir aynı hatta başka büyük bir otomasyon devininde aynı sistemi kullanan bir serisi var.

Sonuç 485 haberleşmede sorunlar yaşanıyor.
Yeni çıkan ekranlar program silebiliyor. 4414 serisi (HMI Programını yeniden yükleyin diye bir ibare çıkmakta.)

Ben sevemedim kullanmak isteyen kullanabilir.

Kinco Dokunmatik Paneller yaklaşık 3-4 yıldır Türkiyede kullanılmaktadır. Sizin dediğiniz hatalar olsaydı şu anda Kinco Dokunmatik Panelleri satamıyor olurduk. Bahsedilen hata kabul edilebilir değil. Sizin dediğiniz ile çok tezat oluşturan bir durum söz konusudur.
Kinco ayrıca Siemens'in MR makinalarını yapan ve referansları çok sağlam olan bir firmadır. Ayrıca Alman servo firması JANAER ile birlikte servo üretiyorlar. Size bunlar ile ilgili daha örnek verebilirim. En büyük referansım bu ürünü kullanan firmalardır.
Kinco Dokunmatik Paneller vazgeçilemez bir ürün olduğunu idda ediyorum.
Ayrıca isteğiniz halinde Kinco Dokunmatik paneller ve diğer ürünleri ile ilgili sizlere firmamızda eğitim verelim. Eğitim sonrası panel ile standartın dışında uygulamalar yapılabileceğini ve ayrıca kısa menülerini de gördüğünüzde fikrinizin değişeceğini sanıyorum.
Önceden paneller demo program yüklü olarak geliyordu. Son gelen partilerde demo programsız olarak geliyor.

Kesinlikle markayı kötülemek gibi bir niyetim yok yanlış anlaşılma olmasın hatta dediğim gibi büyük bir firma olan Omron'un NB serisi'de Kinco'nun yeni serileri aynı...

Bende bu ekranı kullandım ama sevemedim...

Emcekare Mühendislik olarak yeni ürünümüz olan Samkoon HMI'ları denemenizi tavsiye ederim. Piyasadaki birçok panelden daha üstündür. Örneğin;

Fiyat/performans olarak en uygun HMI
262000 renk
Online/Offline simülasyon,
Gif oynatabilme,
Dahili ethernet (bazı modellerde),
Geniş ürün yelpazesi (3,5"-12,1" arası),
Ethernet,USB, flash disk ve SD kart ile program yükleyebilme,
Uzaktan erişim,vb.

İlgili program ve dökümanların bulunduğu sayfaya ulaşmak için: https://www.kontrolkalemi.com/forum/hmi-sistemler/70690-samkoon-hmi.html

Saygılarımla
Yusuf AYGEN

bence senin işini en kolay istediğin şekilde görebilecek olan panel kullandığın plc ile aynı marka olan paneldir. değişkenlerinin adreslerini tanımlama da çok kolaylık sağlar. eğer ki kullandığın plc markasının paneli yoksa siemens ve schneider ile başlamanı öneririm. bunlarla ilgili nette epey döküman bulabilirsin. bunları öğrendikten sonra zaten diğerleri çerez gelir. :)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri