En Çok Kullandığınız Röle ve Kondansatör Hangisi?

biyerde rastlamıştım;kontaktör yerine tristörle kontrol yapılmış,ama orjinal fabrikasyon kartları değildi,tristörü süren küçük bir devre ile(el yapımı) kondansatörleri devreye alıyordu.bu şekilde verim alınabilirmi nede olsa tristörler kontaktörlere göre çok hızlı...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı reklamdan bann yemezsek iyi :)

Entes'in seminerinde Entes kondansatörlerle ilgili kendime göre olumsuz bir durum hakkında soru sordum. Yetkili arkadaş Entes'in kondansatörleri başka yabancı bir firmaya yaptırdığını söyleyerek konuya girmiş ve bir açıklama yapmıştı.

Malesef entes marka monofaze kondansatörlerin üzerinde deşarj dirençleri yoktur. Ayrıca deşarj direnci takılmasını gerektiriyor. Deşarj direnci takmadığınız zaman da ya kontaktörlerin ömrü azalıyor ya da gerilimde yükselmelere neden olmaktadır.

Sn.kompanze arkadaşımızın ede kondansatör konusundaki görüşüne bende katılıyorum.Artık ede kondansatör kullanmıyorum.Klemensleri o kadar kötü bir türlü bu konuda bir iyileştirme yoluna gitmediler.Kendileri bilir.Benden elveda.Shreem kullanmaya başladım.Şimdilik çok memnunum.Bir sorun çıkmadığı sürece Shreem kullanmaya devam edeceğim.

arkaşlar el yapımı kart ile sürülen tristörden ,kontaktöre göre verim alabilirmiyiz.?

Sn.kompanze arkadaşımızın ede kondansatör konusundaki görüşüne bende katılıyorum.Artık ede kondansatör kullanmıyorum.Klemensleri o kadar kötü bir türlü bu konuda bir iyileştirme yoluna gitmediler.Kendileri bilir.Benden elveda.Shreem kullanmaya başladım.Şimdilik çok memnunum.Bir sorun çıkmadığı sürece Shreem kullanmaya devam edeceğim.

sayın tknsyn
ede'nin klemenslerinde bu yıl iyileştirme yapacagını, ayrıca klemens konusunda klemsanla anlaşma yaptıklarını duydum.bir kaç ay içinde tamamen yenileyeceklerdir. uzun yıllardır ede kullanıcısıyım klemens dışında oldukca kaliteli ve yerli üretim.

Shreem kondansatör kullandım gayet iyi, çok memnunum, herkese tavsiye ederim.

Röl Entes

Kondansatör, Kondaş hm ucuz diğerlerine göre hem daha iyi

Sn.bade,vermiş olduğunuz bilgi için teşekkür ederim.Evet EDE klemensleri dışında iyi bir üründü.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri