EMO'dan yeni mezun maaşı

Konudaki karşılıklı atışma içeren mesajlar silinmiştir. Lütfen kişileri hedef almaktan vazgeçin.

Kaç yerle görüştüysem hep 1500 teklif ettiler ısrarla kabul etmedim. sonunda düzgün bir iş buldum sizde kabul etmeyin, 1500'e çalışacağına 2-3 ay işsiz kalmak daha mantıklı. O zaman kendine bedava köle arayan bu tip firmaların fiyatı yukarı çekeceğini göreceksiniz. Asıl en büyük problem ise batık firmalar, düzgün maaş ödemiyorlar. 1 ay maaş alamayınca ayrılın hemen 1 dk bile düşünmeyin zararınız çok büyük olur...

Ne yazık ki o batık firmalardan bu ülkede o kadar çok var ki sanırım siz şanslısınız ki 2-3 ay gibi kısa sürede normal bir maaşa iş bulabilmişsiniz ya bulamayanlar 4-5 ay bulamayanlar ne olacak hem özel ne kadar verebilecek ki yeni mezuna maksimum

Uyarı yazmama rağmen yine mesajlar sillindi. Tüm üyelerimize duyrulur karşılıklı kişisel atışmalar devam ederse konu kilitlendiği gibi kişisel atışmalara katılan üyeler de ceza alacaktır.

Belli seviyenin aşağısında ücretle iş bulup girenleri de kınamak doğru değil ama...
iş bulamamanın esas nedeni normal seviyede maaş istemek değildir..
yani düşük söyleyeyimde gireyim mantığı pek doğruda değil...
mümkün olduğu kadar talebinizi yüksek tutun, fazla abartmadan...
çünkü kuru bir maaş dışında sektördeki firmaların vereceği birşey yok...
ki yeni mezun olunsada özellikle riskli inşaat sektöründe yasalar karşısında bir sorumluluk var...
bir de kendinizi diğer yönlerden geliştirin..mesela yabancı dilinizi...
değişik alanlarda alternatif işlere bakın...yabancı diliniz vardır...
çeviri yaparsınız, boş olduğunuzda rehberlik bile yapılır...
mesleğinizi yapacaksınız ama başka tellerden de çalmak gerekir...
yani elektriğe çakılıp kalmamak lazım...ki karşısındaki kişi """bu kişi çok yönlü birisi,
ekmeğini her şartta çıkarır, bana muhtaç değil"""...desin..

bu dediklerin 3-5 yıllık mühendisler için geçerli harelde

Evet bugün buna benzer bu olayla karşılaştım arabanıın kaportasınada haşere ilaçlama kapsınsında yavuz elektrikçilik yazıyordu ne güzel değil mi başka telden çalıyorlar kesin iş bulur

yanılmıyorsam Bayındırlık birim fiyatında üçreti belli olmayan tek meslek elektrikçiliktir. Öncelikle çok sayıda mezun var ama ne yazıkki o kadar iş yok
Aynı durum kömür işletmelerinde çalışan maden mühendislerindede var.

Son düzenleme:
Aslanın midesinde bile değil artık iyi bir iş. Sonumuz hayrolsun

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri