Emektar gold star gr-522vc alt bölüm sorunu

Sen acele etme o sigorta gurubunu komple değiştir. Sorun çözülecektir.

Timer yeni taktığındı değil mi? Timerin bobin uçlar 1 ve 2 nolu uçlar.
Ben motorun süekli çalıştığını unutmuşum. Timmere tur attırdığında tık diye ses gelecek motor duracak. Duruyor mu?

Yeni timer durumu değiştirmediginden iade alırlar belki diye gönderdim...içini dağıttgım eski timer.Timera tur attırınca, tık diye ses geliyor,motor duruyor, çevirmeye devam edince tık diye ses yine gelip motor çalışmaya devam ediyor

Sen acele etme o sigorta gurubunu komple değiştir. Sorun çözülecektir.

üstad sigorta grubunu ve timerı yeniledim bu akşam....timer çalıştı, desteğin için çok teşekkür ederim

ancak bir sorun var sanki, ilk fotografta gösterdiğim yerden hava kabarcığı kaçağı var,argon gazı mı bu ? silikonladım orayı ama faydası olacağını sanmıyorum, tam olarak mor kablonun kökünden geliyor, kablonun girdiği yerde gri naylon conta var sanki.
kNQhIwj.jpg

yyZ6KJe.jpg

eski timerın alt soket sıralaması soldan sağa 2-3-4 şeklindeydi

yeni timerınki 4-3-2 şeklindeydi

yenisi sokete tam uysun diye soketteki 2 ile 4. kabloların yerini değiştirdim.

Dolabın çalışma denemesi:

timerı hiç ellemeden 50 dakika bekledi,motor çalışmıyordu, evo fanı çalışmıyordu...timera yarım tur attırınca motor çalışmaya geçti, aynen bıraktım...biraz zaman geçti ve röle çıt etti motor dinlenmeye geçti...Buzluk kapısını açıp kapı düğmesine basıyorum ancak evo fanı çalışmıyor

acaba timerın defrost ve çalışma sırası tam ters şekilde mi çalışıyor şu an o_O

Son düzenleme:
timerın sırasını ters bağladım şimdi çalışıyor motor....

dolap r600 gazlı yani yanıcı ve parlayıcı gaz var
gaz kaçagı varsa bulunduğu ortammı çok hızlı bir biçimde havalandırın kıvılcım ve ateşten uzak durun.çok riskli

servis veya uzman bir kişiden destek alın

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri