Emektar gold star gr-522vc alt bölüm sorunu

tubull

Üye
gold star gr-522vc, sanırım LG üretimi, iki kapılı no frost.

evoporatör kısmı buz tutuyor, iki üç sefer erittim, erittikkten sonraki 3-4 gün alt bölümü çok güzel soğutuyor sonra evoporatör yine buzlanıyor ve dolabın içinde anormal bir rüzgar sesi gibi uğultu gelmeye başlıyor ve alt bölümün soğutması zayıflıyor.

*üst taraf mükemmel soğutmaya devam ediyor.
*timer'a enerji gelmiyor (sürekli enerji gelmeli diye düşünüyorum)
*kapı contalarının durumu çok iyi

timera enerji rezistanstan sonra mı geliyor ? veya sensörlerle ilgili olabilir mi ? volt,ohm v.s. ölçebilirim ama hangi değerleri göstermeli bilmiyorum
timer modeli: TMDE706sc

3EKcW3L.jpg

timer hiç çalışmıyor, İstanbul anadolu veya avrupa yakasında nerede bulabilirim ?

ux_a13072300ux1040_ux_g03.jpg

kimse yok mu ?

Son düzenleme:
timer aldım , taktım ama timerın içindeki manyetik çark dönmüyor yine o_O

Buzluktaki sigorta atmış olabilir. Pilastik muhafaza içindedir. 3 tane uç çıkar. Takip et uçlarını ölç.

Buzluktaki sigorta atmış olabilir. Pilastik muhafaza içindedir. 3 tane uç çıkar. Takip et uçlarını ölç.

cevap için teşekkür ederim üstad...10 amperlik bi sigorta var içinde, şu parçadan bahsediyorsunuz, o kısımda başka sigorta görmedim çünkü:

pJZCte7.jpg

buzlu suda , oda sıcaklıgında ohm ve diyot ölçümü yaptım;
multimetre göstergesinde oynama yok

kırmızı ve kahverengi olanda buz halinden oda sıcaklıgına geçişte bir iletim oluyor,multimetre ötüyor ama iyice oda sıcaklıgına kavuşunca sonuç yok.

ohm olarak da kırmızı-kahverengi veya kahverengi-turuncu sonuç vermiyor.

sigorta şeffaf olarak göründüğü için sigorta uçlarını ölç ,değer yok ise değiştir.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
YunusKibar

Yeni konular

Geri