Elimdeki 18650 pilleri diriltebilir miyim?

@fgencal & @paskomya hepsini 3.50V Üzerine Çıkardım Birinden Gaz Çıktı Diriltme İşlemini Yaparken Sizce bir sakıncası varmı?. Düşüş Yaşamıyorum Pillerde
artı tarafında o metalin altındaki o sid sikortasını devre deışı bırakmış oluyorsun ama bu sefer elinde batarya değil bomba oluyor,
bunu bizzat tecrube ettim, dükkanın alt deposunda aniden ısınmaya başladı el sürülmez dereceye geldi, pense ile tutup sokağa atacak zaman bile yoktu 20 mt eşyaların arasından geçip üst kata çıkıp sokağa çıkmak mümkün değildi, bende ha herro ya merro dedim proplardan birini batırdım içine sıkışan gaz çıktı şansıma, prop'u batırdığımda da patlayabilirdi, ondan sonra sid atmış olan 30 a yakın bataryayı hurdaya attım gitti

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
artı tarafında o metalin altındaki o sid sikortasını devre deışı bırakmış oluyorsun ama bu sefer elinde batarya değil bomba oluyor,
bunu bizzat tecrube ettim, dükkanın alt deposunda aniden ısınmaya başladı el sürülmez dereceye geldi, pense ile tutup sokağa atacak zaman bile yoktu 20 mt eşyaların arasından geçip üst kata çıkıp sokağa çıkmak mümkün değildi, bende ha herro ya merro dedim proplardan birini batırdım içine sıkışan gaz çıktı şansıma, prop'u batırdığımda da patlayabilirdi, ondan sonra sid atmış olan 30 a yakın bataryayı hurdaya attım gitti
Dikkat pil içindeki gaz zehirlidir,patlayan bataryaları internette gördük,ölen bayan bile var.Telefonla konuşurken patlamış!!!

Dikkat pil içindeki gaz zehirlidir,patlayan bataryaları internette gördük,ölen bayan bile var.Telefonla konuşurken patlamış!!!
Orhan ustam belediye anons sistemi gibisin maşallah. Bütün meftalardan haberin var . Falancanın amcası, falancanın kocası, eniştesinin bacanağı hakkın rahmetine .....

Son düzenleme:
tehlikeli sularda yüzüyorsun, kontrol edilmez şeyler var elinde.
Valla korkmadım değil ama sadece birinden gaz çıktı onun dışında kullanabilirmiyim? Sadece 3 tanesinin sid'ini devre dışı bıraktım ve Sadece birinden gaz çıktı

Valla korkmadım değil ama sadece birinden gaz çıktı onun dışında kullanabilirmiyim? Sadece 3 tanesinin sid'ini devre dışı bıraktım ve Sadece birinden gaz çıktı
ben sana kullan diye tavsiye vermem. elindeki piller artık korumasız durumda. pimi çekilmiş el bombası var elinde. ben bir tane tablet bataryası patlattım önümde, şanslıydım bir şey olmadı ve insanlar her zaman şanslı olmuyor.

ben sana kullan diye tavsiye vermem. elindeki piller artık korumasız durumda. pimi çekilmiş el bombası var elinde. ben bir tane tablet bataryası patlattım önümde, şanslıydım bir şey olmadı ve insanlar her zaman şanslı olmuyor.
Cid'in açılıp açılmadığını nasıl anlayacağım karıştı çoktan

resim at ve @saftilki ustaya sor, bak yukarıda yazmış nasıl olduğunu o biliyor.

resim at ve @saftilki ustaya sor, bak yukarıda yazmış nasıl olduğunu o biliyor.
Hepsi ayrı pil kontrol edip söylerseniz sevinirim

Ekli dosyalar

• IMG-20230922-WA0010.jpg
    IMG-20230922-WA0010.jpg
    102.9 KB · Görüntüleme: 1
  • IMG-20230922-WA0009.jpg
    IMG-20230922-WA0009.jpg
    176.2 KB · Görüntüleme: 1
  • IMG-20230922-WA0012.jpg
    IMG-20230922-WA0012.jpg
    87.9 KB · Görüntüleme: 1
  • IMG-20230922-WA0011.jpg
    IMG-20230922-WA0011.jpg
    105.7 KB · Görüntüleme: 1
  • IMG-20230922-WA0014.jpg
    IMG-20230922-WA0014.jpg
    182.8 KB · Görüntüleme: 1
  • IMG-20230922-WA0013.jpg
    IMG-20230922-WA0013.jpg
    109.8 KB · Görüntüleme: 1
  • IMG-20230922-WA0015.jpg
    IMG-20230922-WA0015.jpg
    112.1 KB · Görüntüleme: 1
  • IMG-20230922-WA0017.jpg
    IMG-20230922-WA0017.jpg
    152.2 KB · Görüntüleme: 1
  • IMG-20230922-WA0016.jpg
    IMG-20230922-WA0016.jpg
    186.5 KB · Görüntüleme: 1
Cid'in açılıp açılmadığını nasıl anlayacağım karıştı çoktan
Güzel kardeşim sen canını pazarda mı buldun? Ne kadar tehlikeli olduğunu anlaman için video paylaştık, arkadaşlar başına gelen olayı anlattı ama yok! İllaki bir musibet mi yaşaman gerekli? O pillerin işi bitmiş uğraşma boş yere...

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri