Elimdeki 18650 pilleri diriltebilir miyim?

Raunchy

Üye
Elimde Toshiba laptop bataryasından söktüğüm 6 adet 18650 pil var. Pillerin çoğu 0.00 V gösteriyor. Bu pilleri diriltme şansım var mı?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
18650 pillerin artı kutubu altında aşırı basınç sonucu devreyi kesen bir basınç diyaframi bulunuyor. Dışarıdan uygun bir alet ile müdahale edilerek diyafram eski haline getirilebiliyor. Bu esnada sıkışmış olan bir miktar gaz tahliyesi meydana geliyor. Bazı piller bu şekilde tekrar kullanılabiliyor. Nasıl yapıldığını YouTube den bakarak öğrenebilirsiniz. Bu piller yanıcı ve patlayicidir dikkatli ve tedbirli olunuz. Tabi neticede sağlıklı pilin yerini de tutmaz.

18650 pillerin artı kutubu altında aşırı basınç sonucu devreyi kesen bir basınç diyaframi bulunuyor. Dışarıdan uygun bir alet ile müdahale edilerek diyafram eski haline getirilebiliyor. Bu esnada sıkışmış olan bir miktar gaz tahliyesi meydana geliyor. Bazı piller bu şekilde tekrar kullanılabiliyor. Nasıl yapıldığını YouTube den bakarak öğrenebilirsiniz. Bu piller yanıcı ve patlayicidir dikkatli ve tedbirli olunuz. Tabi neticede sağlıklı pilin yerini de tutmaz.
Bulamadım, video linkini paylaşır mısınız?
deneme. boşa uğraşma
Denemekten zarar gelmez

IMAX B6 şarj etme/şarjlı pilleri iyileştirme cihazı bu konuda bir işe yarayabilir, çünkü li-ion, ni-cd, kurşun-asit, vb. tüm şarjlı pil ve akü çeşitlerinde bu konuda söz konusu geri dönüşü çoğu zaman mümkün kılabiliyor. Kolay gelsin.

Cevaplarınız için teşekkürler deneyeceğim birşeyler.

@fgencal & @paskomya hepsini 3.50V Üzerine Çıkardım Birinden Gaz Çıktı Diriltme İşlemini Yaparken Sizce bir sakıncası varmı?. Düşüş Yaşamıyorum Pillerde

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri