Elimde birkaç tane DC motor var bunların kaç RPM ve kaç volt olduğunu nasıl anlarım

Elimde dedemin dükkanında bulduğum 10 tane filan motor var bı kaç tanesinin üzerinde yazıyor mesela küçük olanlarında 2400rpm 12v yazıyor ama büyüklerde bişey yazmıyor içlerini açtm ordada yazmıyor resimlerini koydum bildiğiniz var ise söyleyebilirmisiniz.
7514c74d2f9f8d3902499874aff654f9.jpg
7512d5c888988a77df0a3fff4668a090.jpg
d149856d58c25747dc168aefb7f31f40.jpg
fa81be147138cdfc1d15328c74eaad2c.jpg

Sent from my GM 5 Plus d using KontrolKalemi Forumu mobile app

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
2 yöntem geliyor aklıma, ilki maliyetli optik takometre alıp ölçüm almak, 2. hesap makinesi ile; 1+girilir sonra motor miline bir parça takarak "=" tuşuna her turda basacak şekilde makine sabitlenir 1dk boyunca çalıştırırsın. rpm = dakikada devir sayısı, senin için çok elzem ise ...

Motor 12 volt olmalı eski teyp motorlarından.

RPM bilmiyorum. Çok önemli mi? Step yada servo olsa devir v.s. hesap kitap yapılabilir. Bu dc motorlarda yüke göre devir değişir.

Elimde dedemin dükkanında bulduğum 10 tane filan motor var bı kaç tanesinin üzerinde yazıyor mesela küçük olanlarında 2400rpm 12v yazıyor ama büyüklerde bişey yazmıyor içlerini açtm ordada yazmıyor resimlerini koydum bildiğiniz var ise söyleyebilirmisiniz.
Resimdeki motor tipleri genelde ortalama 7000 Rpm devre sahiptir.bunlardan biraz daha küçük olanları ise max. 4600 devre çıkar.Öte yandan bu tipte 20bin Rpm motorda var.Ne desek yanlış olacakgibi :)

2 yöntem geliyor aklıma, ilki maliyetli optik takometre alıp ölçüm almak, 2. hesap makinesi ile; 1+girilir sonra motor miline bir parça takarak "=" tuşuna her turda basacak şekilde makine sabitlenir 1dk boyunca çalıştırırsın. rpm = dakikada devir sayısı, senin için çok elzem ise ...
Teşekkürler :)

Motor 12 volt olmalı eski teyp motorlarından.

RPM bilmiyorum. Çok önemli mi? Step yada servo olsa devir v.s. hesap kitap yapılabilir. Bu dc motorlarda yüke göre devir değişir.
Olabilir teyplerle çok uğraşırdı teşekkürler araştıracağım

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri