Elektronik mi? Mekatronik mi?

Seçeneklerin dışında olacak ama bence elektriği seçmeni öneririm ancak bu iki şeçenek arasından da elektroniği seçerim çünkü diğer üyelerin de dedeiği gibi herşeyden azar azar bileceğine bir alanda en iyi olman senin için daha iyi olacağını düşünüyorum

Elektrik'i seçersen mekatronik alanında çalışabilirsin ileride ancak mekatronik'i seçersen elektrik alanıyla ilgili bir çok iş alanından mahrum kalmış olursun. Malum piyasada elektrik, mekatroniğe göre çok daha geniş iş imkanlarına sahip. Bence elektrik'i seç.

Sanırım forumda tecrubeli abilerimiz, ustalarımız meslekler arasındaki farkı anlatan bir makale hazırlayıp bunu sabit konuda sunmalı.

Bu tür konular çok açılıyor. Bana kalırsa Mekatronik :)

Mekatronik okumak bir ayrıcalıktır.

Mekatronik bu ülkede kumardır. İşin açıkçası mekatroniğin Türkiyede çok büyük bir iş hacmi doğuracağınıda düşünmüyorum.

Ben patron olsam elektrik üzerine de iş yapsam mekatronik mezunu alırım. Çünkü elektriği zaten lisede biliyor. Bunun yanına mekanik ve elektronik ekleniyor. Daha fazla konu üzerinde bilgisi var. Mekatronik ülkede tutulmuyor deniliyor peki elektrik tutuluyor mu ? Özel sektör elbette zor lakin havuz işi düşünelim mekatronik teknikeri herşeyi yapar ama elektrik teknikeri sadece motor panosunu...

Bi 5 yıl sonra görürüm :) şimdiden piyasada boşta mekatronikçiler çıkmaya başladı. Yo ben yalan söylüyorum, çok muhteşem şartlarda çalışıyorlardır.;)

2012 ye geldik ben merak ettim mesajı ilk yazan (C)lemens arkadaş hangi bölümü seçmiş... :)

Eğer bir branşta uzmanlaşmak isteyen varsa Elektronik,
ama bir arkadaşında dediği gibi daha geniş açıda olayı yorumlayabilmek için ise Mekatronik...

Gerçi zaman değişti sektörler o kadar iç içe girdi ki; okunan bölümden ziyade olay kişinin kendisini geliştirmesinde bitiyor...

ben elektronik mühendisiyim ama lise yetişme disiplinim otomatik kumandadır... lise donemimde pnömatik yarı makina elektrik elektronik programlama hidrolik v.s bir cok konuyu gördüm üniverste sececek arkadslara cokca tavsiyem universtede teori haric birsey gormeyeceksiniz o yuzden ne secilecegi iyi dusunulmeli ben ilk baslarda herseyi az biliyordum ki bundan fazlasını vermezler ama yavas yavas üstüne düstükce herseyin cok farklı oldugunu gordum şimdi herkes der şu iş imkanı şöyle şu iş imkanı böyle kendi calıstıgın alana gorede cokca degisiyor bu kısacası tercih yapcak arkadasların mekatroniği öne almalarını tavsiye edebilirim ....

Elektrik'i seçersen mekatronik alanında çalışabilirsin ileride ancak mekatronik'i seçersen elektrik alanıyla ilgili bir çok iş alanından mahrum kalmış olursun. Malum piyasada elektrik, mekatroniğe göre çok daha geniş iş imkanlarına sahip. Bence elektrik'i seç.

şunada katılmıyorum arkadaslar ben elektrik elektronikçiyim mezunumasıl meslek yaptıgım alan elektronik ve elektrik piyasasından 3FARK DERSİ ile rahatlıkla yararlanabiliosunuz...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri