Elektronik mi? Mekatronik mi?

mekatronik bir kolda iki karpuz taşımak gibi geliyor bana çok çalışman gerekir okul çıkışında elektronik mezunundan daha çok sudan çıkmış balığa döneceksin.karar senin sana kalmış

Çok konuda az şey bilmek isteniyorsa Mekatronik. Bir dalda uzlamlaşmak isteyenler için kanımca uygun değil.

Zaten bu bölüm pek tutmadı sanırım.

biryerlere gelmek istiyorsan sadece bir konuda uzman olacaksın yoksa herşeyi yapmaya çalışırsın ama bir yerlere gelemezsin. çünki hiçbir işi tam anlamı ile yapamadıysan hiçbir işte iyi değilsin demektir.

Ne iş yaparsın diye sorulduğunda;

-"Her işi yaparım" demek pek makbul sayılmaz. Ancak, "Şu konuda uzmanım" demek ayrı bir saygınlıktır.

Ancak kendi işyeriniz varsa bu kez her şeyi yapabilmek ön plana çıkabilir....

Bu anlamda ileride çalışılmak istenen alana ve mekana göre seçim yapılmalı...

ben de bu konu hakkında kararsızım. Elektrik okusam 2 sene 35kW'ya kadar imza yetkim oluyor. Peki mekatronik okursam yetki kazanır mıyım? bunlar hep kafamı kurcalayan olaylar. En tutulur bölüm hangisi sizce mekatronikte hangi konular ele alınıyor

tek alanda uzamanlaşmak özel sektör için iyi ...
kamu sektörü için kpss alımlarında mekatronik diye bir nitelik kodu yok...
elektrik daha avantajlı...

mekatronik;elektronik,mekanik,bilgisayar bu üç disiplininde çok iyi bilinmesini gerektiren bir bölüm,yaşadığım ilçede mekatronik bölümü var yazları öğrencileri staj yapmaya geliyor,öğrenciler çok eksik temel elektrik ve elektronik kavramlarını bilmiyorlar yada öğrenmeden bu bölüme geliyorlar bilemiyorum.....

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri