Elektronik Elektrik Sayacı Sorunu

salii

Üye
İyi Günler Arkadaşlar benim evimde normal elektrik sayacı vardı ve tüm apartmanda elektrik olmasına rağmen benim dairemde elektrik olmuyordu sürekli gidip geliyordu bir elektrikçi getirdim o da sayacın değişmesi gerektiğini söyledi. Sayacın değişimi için tedaşı aradım ve gelip değiştirdiler sağ olsunlar elektronik sayaç taktılar fakat bu sayaç takıldıktan sonra evimde hiç elektrik yok ve çalıştığına dair herhangi bir belirti de yok. Üstünde bir mavi düğme var bastığım zaman T1 000000, T2 0000000 T3 000000 çıkıyor ama bir süre sonra kendi kendine kapanıyor. Bahsettiğim gibi acaba bunun çalışması için ne yapmam gerekiyor ? Bilgilendirirseniz memnun olurum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
İyi Günler Arkadaşlar benim evimde normal elektrik sayacı vardı ve tüm apartmanda elektrik olmasına rağmen benim dairemde elektrik olmuyordu sürekli gidip geliyordu bir elektrikçi getirdim o da sayacın değişmesi gerektiğini söyledi. Sayacın değişimi için tedaşı aradım ve gelip değiştirdiler sağ olsunlar elektronik sayaç taktılar fakat bu sayaç takıldıktan sonra evimde hiç elektrik yok ve çalıştığına dair herhangi bir belirti de yok. Üstünde bir mavi düğme var bastığım zaman T1 000000, T2 0000000 T3 000000 çıkıyor ama bir süre sonra kendi kendine kapanıyor. Bahsettiğim gibi acaba bunun çalışması için ne yapmam gerekiyor ? Bilgilendirirseniz memnun olurum.

Kolon hattınızda yada sigorta kutunuzda temassızlık veya sigorta arızası söz konusu. Ölçü aletiyle kontrol edilmesi gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri