Elektro akustik gitarın ekolayzıri

Keşke bir tozunu alıp öyle atsaydınız fotoyu. Bilemedim ben mi yardımcı olmak isterken bir şeyleri hatalı söylüyorum. O hale geldiyse kimbilir ne aşamalardan geçmiştir bunu belirtmeden geçmeyeceğim.

Bunun markası modeli artec fse 4fse , Türkiyedeki distrübitörü 4C müzik (ist-tünel), ararsanız telefondan isteyeceğiniz kişinin adı da Emre, eğer o yok ise Zafer.

Genelde bu durumda 2 senaryo var:

Bir bağlamanın veya gitarın üzerinden sökülmüş bu, sökülürken de çıkışı kesilerek çıkartılmış ya da çıkış soketi bozulmuş//orjinal olmayan soket kullanılmış.

Doğru şekilde bağlanmadığı için açılış ledi yanıyor fakat canlı ve negatif uçlar yanlış olabileceğinden dolayı ses çıkışı olmuyor. Bunların çıkışında 3 uçlu kablo vardır.
Kırmızı - Beyaz ve çıplak uç. Kırmızı ve beyaz yanlış bağlandı muhtemel.

İkinci senaryo da eşik altına yerleştirilen (piezo tip ses alıcı manyetik-eşikaltı manyetik- pp607 veya pp617 model gitar için//pp341 bağlama için) bu ses alıcının kablosunun metal kısma bağlandığı yerde kısa devre vardır. Tecrübesiz kişiler tarafından sökülüp takılmış belliki, eğer kendiniz yapabilecekseniz harika ama alanınız değil ise tavsiyem müzik aletleri elektroniği ile ilgili bir servise//kişiye götürmeniz. 4C sizi yönlendirecektir.
Haklısınız. Tozunu fotosunu cektikten sonra temizledim. Eşikaltı manyetiği direk bağlayınca çalışıyor. Çıkış ölçümleri değer gösteriyor ama ekolayzır kumanda etmiyor. Acelesi yok, başka bir gitara uygulayayım dedim. Tünele gider baktırırım. Led, pili takınca bir kere yanıp sonra sönüyor.Devamlı'mı yanması gerekir. Bilgiler için tesekkürler.

Haklısınız. Tozunu fotosunu cektikten sonra temizledim. Eşikaltı manyetiği direk bağlayınca çalışıyor. Çıkış ölçümleri değer gösteriyor ama ekolayzır kumanda etmiyor. Acelesi yok, başka bir gitara uygulayayım dedim. Tünele gider baktırırım. Led, pili takınca bir kere yanıp sonra sönüyor.Devamlı'mı yanması gerekir. Bilgiler için tesekkürler.
Tünelde nakkaş çıkmazı, kafenin üstünde Levent var gitar elektriği elektroniği konusunda iyidir. Kendisi sorununuzu çözer.

Ben teşekkür ederim

Kolay gelsin 👍

Forum istatistikleri

Konular
128,457
Kullanıcılar
450,399
Son üye
furkaaancaliss

Yeni konular

Geri