Elektrik ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği

arkadaşalar kendimizi şartlandırıyoruz mileltin altında çalışmaya...iş adamları var diplomasız ama emrinde adamlar var mimar mühendis...bunu gibi onlarla danışsak üni okumakdan daha iyi gelir bence...

ama herzaman kurumlar elektrik mühendisliği okuyanlara öncelik verirler.örnek tedaş...
Kardeş buralar kpss ile alan kurumlar ve .4610 olan elektrik mühendisliği kodu kpss kılavuzundan kaldırıldı ve 4611 ile birleşti.Nasıl elektrik mühendisliğine öncelik verilir demeni anlamış değilim Bunu neye dayanarak söyledin

elektrik müh. öğrencesiyim..malum bölümüm sadece 3 devlet üniversitesinde var.Buda bana ekstra bir özellik sağlıyor. ama son zamanlarda elektrik ve elektrik-elektronik mühendislikleri arasındaki fark ortadan kaldrıldı diye haberler duyuyorum.. konuyla alakalı bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.. :)
Artık Kpss de ekstra bir özellik sağlamıyor çünkü 4610 olan elektrik mühendisliği kodu kpss kılavuzundan kaldırıldı ancak şimdi de alan seçimine yönelik bir çalışma olduğunu duydum

Kamuda çalışmayı düşünen elektrik-elektronik mühendisliği öğrencileri elektrik derslerini almaya baksın, şu anki yönetmelik değişirse yani mesleki opsiyon kısmı gündeme gelirse, mağdur olabilirler. Çünkü bu ülkede her an her şey olabilir. Bir mahkeme kararı yada bir kurul kararı çıkar her şey değişir. Ah dersiniz elektronikten opsiyonlu olsak devlete girme şansımız yok mu var ama kadro sayısı çok az.
Şu anki durumda böyle bir kontrol yok, elektrik derslerini almasanda elektrik mühendisi olarak atanabilirsin.

elektronik mühendisliği okuyupta fark derskleri alan mühendis arkadaşların elektrik mühendisinden hiçbir farkı kalmadı. aynı kategoride değerlendirilebilirler.

Şuan ki sisteme göre elektrik elektronik mühendisleri normal okul hayatını bitirince 5 6 elektrik dersi almış oluyor zaten. Bu dersler; Koruma, Tesis, Proje çizim, Aydınlatma,Elektrik makinelerı, Elektrik makine lab, İletim sistemleri. Çok aşırı elektronikçi yada kontrolcü olmak isteyenler almıyor tabi onlar böyle bir yasa çıkarsa sorun yaşarlar.

arkadaşlar son durum nedir acaba kadroların tekrar ayrılması gündemdemi?

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri