Elektrik tesisat

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kontrol kalemi eski forum ciddiyetini kaybetti. Bu site eğlence yeri mi?

@Under Ground

Sigorta açma eğrisi diye birşey hiç gördünüz ve incelediniz mi ? Yazmışsınız. Mühendisin söylediğini yazdım. Benim için işe yaraması önemli. Sigorta artık daireden atıyor. Kesit için yazdığınız doğru. Hatalı yazmışım. Bunda ne var?

Evet hakkaten eğlence yerine dönmüş. İşi bilende bilmeyende konuşuyor.
Mühendisin bana söylediğini söyledim demişsinizde size soru yöneltende mühendis. Bir bildiği olabilir mi? Yerinizde olsam demek ki eksik biliyorum der ve bilgimi düzeltmek için karşı taraftan öğrenmeye çalışırdım ama yok yinede "benim için işe yaraması önemli" modundaysanız diyecek lafım olmaz.
"Kesit için yazdığınız doğru. Hatalı yazmışım. Bunda ne var?" Birşey yok yanlış bilginin sonucunu tüm Türkiyeye mal etmişsiniz sadece okadar. Başka ne olabilirdi ki?

Son düzenleme:
Kontrol kalemi eski forum ciddiyetini kaybetti. Bu site eğlence yeri mi?

@Under Ground

Sigorta açma eğrisi diye birşey hiç gördünüz ve incelediniz mi ? Yazmışsınız. Mühendisin söylediğini yazdım. Benim için işe yaraması önemli. Sigorta artık daireden atıyor. Kesit için yazdığınız doğru. Hatalı yazmışım. Bunda ne var?
Kumpasla kablo kesiti ölçmeye çalışıp bunu da teknik bir forumda bu işi meslek edinmiş insanlara teknik bir malumat tespit etmiş gibi açıklayıp arkasından ciddiyet mi bekliyorsunuz. İmal edilen ürünlerin test süreçlerinden, standartlarından, dokümanlarından bihaber olup birinin hangi kişisel tecrübeye dayanarak edindiği belli olmayan ve sizinle paylaştığı bilgiyi reel bir gerçekmiş gibi forumda paylaşıyorsunuz. Ardından ciddiyet mi bekliyorsunuz. Bu forumdaki arkadaşlar ciddi olunması gereken yerde ciddi olmasını çok iyi biliyor siz merak etmeyin.

Bir ilave daha yapayım. Full ciddiyet isteyenler özel ya da resmi teknik servislere başvurabilirler. Asık suratla sizi karşılayıp yapilan iş sonunda cebinizi hafifletip sizi gayet mutlu mesut ederler . Biz burada kimseden para falan talep etmiyoruz. Bedavaya bulduğu birşey için de kimse ben bu yemeği beğenmedim edebiyatı yapmasın lütfen. Avukata akıl sormaya gidin bakalım size fiyat tabelasını gösteriyor mu göstermiyor mu ?

Avukat tarifeleri,1 saate kadar " da -
nışmak için danışmak " bile 2500 ₺
oldu.Ben,bırakın üretim Mühendisini,
elektrikten nemalanan ! birisinin bile
her firmanın ürettiği sigorta karakte-
ristiğinin farklı olduğunu söyleyen / inanan birisini,Mühendis değilse,berbere götütüp ( traş parası benden ) ,ustura ile kafasını kazıtıp,ensesine şaplak atıp,Mühendis ise, berbere ilaveten,falakaya yatırıp 25 değnek attıktan sonra, " hadi oğlum bu meslek senin için çok tehlikeli,sen,en iyisi çobanlık yap " diyerek gönderirim.

Son düzenleme:
Avukat tarifeleri,1 saate kadar " da -
nışmak için danışmak " bile 2500 ₺
oldu.Ben,bırakın üretim Mühendisini,
elektrikten nemalanan ! birisinin bile
her firmanın ürettiği sigorta karakte-
ristiğinin farklı olduğunu söyleyen / inanan birisini,Mühendis değilse,berbere götütüp ( traş parası benden ) ,ustura ile kafasını kazıtıp,ensesine şaplak atıp,Mühendis ise, berbere ilaveten,falakaya yatırıp 25 değnek attıktan sonra, " hadi oğlum bu meslek senin için çok tehlikeli,sen,en iyisi çobanlık yap " diyerek gönderirim.
Bilgiye ulaşmanın kolay olduğu bu devirde herkes akil kişi kesildi başımıza. Eskiden bilgiye zor olduğu halde ulaşmasını bilen ve bu bilgiyi hazmeden insanlar vardı. Şimdi iki tıkla ulaştığı bilgiyle kendini dünyanın sekinci harikasi sanan mesleki akıl fukaraları var .

Kontrol kalemi eski forum ciddiyetini kaybetti. Bu site eğlence yeri mi?

@Under Ground

kablo kesitini kumpasla ölçen adamdan pensampermetreyle de atan sigortaların akımını ölçmesi beklenir. ölçmüş mü, hayır.
minyatür devre kesicinin markalarını vermiş mi, hayır.
minyatür devre kesicilerin tip ve birimlerini vermiş mi, hayır.
bu kadar dikkatsiz yazılmış bi öyküde kahramanların ve yazarın eleştirilmesi çok normal.

ciddi forumlarda fikri hata yapanlar yazdıklarını silmez. ''pardon, yanlış biliyormuşum. doğruyu gösterdiğiniz için teşekkür ederim'' der yoluna devam ederler.

Son düzenleme:
kablo kesitini kumpasla ölçen adamdan pensampermetreyle de atan sigortaların akımını ölçmesi beklenir. ölçmüş mü, hayır.
minyatür devre kesicinin markalarını vermiş mi, hayır.
minyatür devre kesicilerin tip ve birimlerini vermiş mi, hayır.
bu kadar dikkatsiz yazılmış bi öyküde kahramanların ve yazarın eleştirilmesi çok normal.

ciddi forumlarda fikri hata yapanlar yazdıklarını silmez. ''pardon, yanlış biliyormuşum. doğruyu gösterdiğiniz için teşekkür ederim'' der yoluna devam ederler.
Acaba dijital kumpas pensampermetre olarak kullanılabilir mi ? Her şerde bir hayır vardır, ya da ying yang da diyebiliriz. Kısa günün sahibi bir fikir edinmiş olduk.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri