elektrik düğmesi neden kıvılcım çıkıyor

denizcan78

Üye
Evdeki anahtarın yerini değiştirmek için kablo kanalı açtım ve 1.5 kablo ile elektrik düğmesinin yerini değiştirdim.Şimdi dikkatimi çeken düşmeyi açtığımda kıvılcım çıkıyor çok büyük olmasada kıvılcım neden çıkar ?Evde kaçak akım roleside mevcut.Önceki yerinde kıvılcım çıkmıyordu.Birde önceki yerinde aydınlatma kablosunu 2.5 olarak çekilmişti ben 2.5 kablodan 1.5 kabloyla ek aldım.?Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ek yerinde ve veya bağlantılarda gevşeklik oksitlenme diğer ihtimal anahtar kontakları aşınmış nemlenmiş olabilir

anahtarlar sıfır evde sıfır sayılır..ek içinde klemens kullandım.Bakalım ek yerlerini tekrar kontrol edeceğim.

tüm anahtarlardan kıvılcım çıkar ancak gece karanlığında açma kapama yaparsan görürsün...sebebi ise anahtar faza bağlı olduğu için kıvılcım çıkar

kivilcim ilk açiliştaysa sorun yok devam edıyorsa anahtarı değiştır bence

Floresant lamba kullanıyorsanız, ilk ateşleme safhasında kıvılcım görmeniz normaldir.

kontaklar aşımadan kıvııcım çıkar birde kaliteli anahtar kullanın

çok kaliteli anatar kullanmıştım herkese teşekkür ederim.İlk açıldığında çıkan kıvılcım mış bu normal miş

arkadaşların dediği gibi bağlantı yerlerinde buatta bir gevşeklik varsa veya anahtarda kontak tam temas etmiyorsa kıvılcım atar.siz anahtarı söküp kontağına bakın bire bir temas etmesi lazım ,yan durmaması lazım,eğer öyleyse elinize bir zımpara alın ve iki kontağın arasına düzelinceye kadar sürtün,daha sonra sorun düzelecektir diye umuyorum

Evdeki anahtarın yerini değiştirmek için kablo kanalı açtım ve 1.5 kablo ile elektrik düğmesinin yerini değiştirdim.Şimdi dikkatimi çeken düşmeyi açtığımda kıvılcım çıkıyor çok büyük olmasada kıvılcım neden çıkar ?Evde kaçak akım roleside mevcut.Önceki yerinde kıvılcım çıkmıyordu.Birde önceki yerinde aydınlatma kablosunu 2.5 olarak çekilmişti ben 2.5 kablodan 1.5 kabloyla ek aldım.?Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler

Elektrikte döğme yok anahtar var düğme elbisede olur
anahtara faz yerine nötür bağlamış olabilirsin
fazı direk verip nötür kesme yapıyor sundur belki

Forum istatistikleri

Konular
128,434
Kullanıcılar
450,358
Son üye
Mss13

Yeni konular

Geri