Elektrik şartellerine uzaktan kumanda on/off için nasıl yapabilirim?

arkadaşlar 4 sene önce sorulmuş ama bende aynı konuda yardımınızı isteyeceğim şimdi.Aşağı komşularla başım dertte gündüzün başlıyorlar son ses televizyon izlemeye şarkı dinlemeye gece yarısına kadar hadi gündüz bir şekil idare ediliyorda gece uyuyamıyorum artık sinirlerim yıprandı.Söylemekten anlamıyorlar tek çare geldi aklıma elektriklerini kesmek ama nasıl Biz beş katlı bir aprmanda oturuyoruz evimden evimin içinden uzaktan elektriklerini kesebilmemin imkanı varmı burda okuduklarımdan var anladım ben ama elektrikten falan hiç anlamam ama bir yol gösterirseniz ne gerekiyorsa yapacağım lütfen ya yardım edin elektrikçi falan çağırırım ama tabi komşuların anlamaması gereken bir sistem olmalı çok fazla rahatsız ettiklerinde yapacağım sadece nolur bileniniz varsa yazarsanız çok minnetar kalacağım

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
:) biraz sakıncalı bir durum.rızaları olmadan suç olabilir.kolay kolay kimse yardım etmez. saat çıkışlarıda zaten mühürlüdür onu kesmekte ayrı bir suç zaten.yani yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal...

öyle mi yaa bilseydim bu kadar ayrıntı vermezdim neyse sağol yinede

kolluk kuveti cagırmak elektrıkcı arayıp uzaktan erişimli acma kapama yapmaktan daha kolay elektrık dagıtım sırketlerının kulandıgı uzaktan sayac ızleme sıstemlerı ve gerklı durumlarda sayac acma kapama yapa bıldıklerı sıstemler var ama abonenın edepsızlıgınden kaynaklı durumlardan dolayı acma kapama yapmazlar sızede yaptırmazlar :D polis yada zabıta cagırmak daha mantıklı
http://www.lunasayac.com/gsm_modem.aspx bukadarda teknıge gırmezsınız ama :D
Uzaktan açma-kapama, programlı açma-kapama, programlanabilir bir endeks değerinin aşımında uzaktan kapatma (yük kesme) özelliği
ELEKTRİKTE YOK DİYE BİR SEY YOKTUR HAYELLERİNİZLE SINIRLI BİR MESLEKTİR

- - - Updated - - -

cihazda 500 tl :D

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,248
Kullanıcılar
450,057
Son üye
ZÜMRÜDÜANKA12

Yeni konular