Elektrik Şantiye

Teşekkür ederim .

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Teşekkür ederim .
Öncelikle hayırlı olsun Allah utandırmasın.Çok güzel bir projede çalışacaksın burdaki tecrübeli arkadaşlar ddaha iyi bilir hastane şantiyesi zordur diğerlerine göre.Bu sebeple senin için avantaj bence herşeyi görmek adına.Ben de ilk mezun olduğumda yurt şantiyesinde başlamıştım kısa süre de olsa çalışmıştım.Aynı yoldan geçen biri olarak en büyük tavsiyem bilmediğini belli etmemeye çalışsan iyi edersin ezerler çünkü.Eğer hala başlamadıysan işe internetten bir şantiye projesi indir ve incele.Orada geçen malzemeleri a'dan z'ye araştır.otomat nedir,busbar nedir,motor nedir,kaçak akım nedir ne işe yarar,neden kablolar halogen free istenir,linye sorti buat bunlar nedir yani kısacası teknik olarak ve mesleki jargon olarak terimleri öğrenmen avantajdır.Bunların dışında mühendislik gerektiren teknik hesapları defterine yaz öğren projeyi senden çizmeni isterlerse sıkıntı yaşamazsın(burada bir defterin olmalı demeye gerek yok sanırım sen bir mühendissin).Herşeyden önce mühendis olduğunu,değerli olduğunu unutma,unutturma.Allah şimdiden yardımcın olsun başarılar

Teşekkur ederim. Başlayalı 40 gün oldu. Oldukça yorucu gidiyor ve baya zorlaniyorum. Bilgi eksikliginden dolayi zorlaniyorum. Yardimci olanda çok yok acikcasi cok kabaca yardim ediyorlar. Bakalim ne olacak hayırlısı

Teşekkur ederim. Başlayalı 40 gün oldu. Oldukça yorucu gidiyor ve baya zorlaniyorum. Bilgi eksikliginden dolayi zorlaniyorum. Yardimci olanda çok yok acikcasi cok kabaca yardim ediyorlar. Bakalim ne olacak hayırlısı
bahsetmeye çalıştığım da buydu zaten kardeşim adam 20 senedir o işi yapıyor sana da 20 senedir ordasın gibi"bunu nasıl bilmezsin yaaaooouuuv" diyor kendi 20 sene önce ne hallerde olduğunu unutuyor.Elinden geldikçe tecrübe edinmeye bak.Umarım başarılı olursun

Hayırlı olsun, allah utandırmasın, acemiliği bitirmişsin belliki :)
Şantiyenden, yaptığın işlerden örnek resimler eklersen seviniriz.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri