Elektrik Şantiye

tmbkburak

Üye
Üniversiteden yeni mezun olarak bir şehir Hastanesi projesinde elektrik mühendisi olarak basliyacagim . Yapılan işlerin belirli standartlara uygun olup olmadığını kontrol edicek misim . Ingiliz amerikan standartları varmış. Ben tabiki bilmiyorum tam olarak is nedir 10 sonra nasip olursa basliyacagim. Şimdiden hiç birşey bilmediğim için o 10 günlük süre zarfında ne yapmami önerirsiniz. Eğer anlayan varsa yapacağım is tam olarak nedir. Orda ornek gösterdi misal prizin 2 tane vjdalama yeri var işçi ordan vidalamamista gitmiş baska yerden vidalamis onu duzelttircekmisim gibi dedi. Öneriniz ve tam olarak baska ne isler yapicagim konusunda bilgisi olan var ise bilgilendirirseniz memnun olurum ..

Sent from my SM-N7500Q using KontrolKalemi Forumu mobile app

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bu işte tecrübeli bir abiniz yanınızda yoksa sizi diplomanız yüzünden konu mankeni olarak kullanacakları çok aşikar , zira piyasanın tozunu yeni yutmaya başlayacaksınız , her şeyin altına imza çakmayın gözü kapalı , çok dikkatli olun diyeceğim de dikkat kesileceğiniz şeyler hakkında yeni pişiyorsunuz . Ne yapmam lazım derseniz malesef piyasada pişilen Türkiye şartlarında insan tokatlana tokatlana tokatın nereden geleceğini öğrenebiliyor . İstediğiniz kadar külliyat okuyun fayda etmez .

Genel teknik şartnamelere bakicagim. Yanımda elbette bir tecrübeli mühendisin altında çalışacağım ama ne kadar yardımı olur olmaz bilmiyorum. Ama içimi kararttiniz :) herhangi bir baska öneri ve tavsiyeniz var ise yardimci olursaniz çok sevinirim. ..

Genel teknik şartnamelere bakicagim. Yanımda elbette bir tecrübeli mühendisin altında çalışacağım ama ne kadar yardımı olur olmaz bilmiyorum. Ama içimi kararttiniz :) herhangi bir baska öneri ve tavsiyeniz var ise yardimci olursaniz çok sevinirim. ..

Elektriğin temelleri ve prensipleri okullarda öğretilirken malesef itlik ve puştluk kısmı okullarda öğretilmiyor ki bence çok daha elzem kısmı burası , forumlarda bu hususta bolca bilgi var . Daha önce bu hususta yapılmış örnek proje varsa inceleseniz iyi olur . Elektrik iç tesisleri yönetmeliği , topraklama yönetmeliği en elzem öğrenilmesi ve uygulanılması hususunda tecrübe edinilmesi gereken yönetmelikler .

Elektriğin temelleri ve prensipleri okullarda öğretilirken malesef itlik ve puştluk kısmı okullarda öğretilmiyor ki bence çok daha elzem kısmı burası , forumlarda bu hususta bolca bilgi var . Daha önce bu hususta yapılmış örnek proje varsa inceleseniz iyi olur . Elektrik iç tesisleri yönetmeliği , topraklama yönetmeliği en elzem öğrenilmesi ve uygulanılması hususunda tecrübe edinilmesi gereken yönetmelikler .

hocam bu tokatları anlatın biraz hem siz içinizi dökmüş olursunuz hemde insanlar deneyimlerinizden faydalanmış olur :)

Birkaçını görmek için diplomanızı kiralayın :D.

kardeşim üstte üstadın dediği gibi bu iş sayfalarca külliyat okumakla öğrenilecek birşey değil,zaten okuman gerekeni fazlasıyla okudun mezun oldun. İşle ilgili de gözün korkmasın, yeni mezun olduğun için kimsenin senden çok bir iş beklentisi ve yükü vereceğini sanmıyorum. Şanslıysan altında çalıştığın mühendisin yardımıyla pişeceksin, iş kontrolleri yapacaksın, hakedişlerin kontrollerini yapacaksın. Dediğim gibi işle ilgili çok gözün korkmasın, işin içine girince zaten göreceksin ki ne abd standardı ne japon standartı vs kimsenin bildiği ve uğraştığı konular değil.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri