Dubleks dairelerde telefon hattı bağlantısı nasıl yapılmalıdır

o tesisatı çeken akıllı zamanında neden gerekli parçayı takmamış?
Müteahhit işi işte hocam,birde alt kattaki prizde hiç sinyal yok üstelik ve duvar ünitesinin arkasında kaldı.Şimdi de parçayı takmak için 30 TL istiyor ve 8 aydır getiremedim çağıra çağıra.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşlar neler yazıyorsunuz anlamış deyilim; telefon hattı bina girişinden daire içine kadar direk gelir zaten cat 6 ile veya iki üç çift telefon kablosu ile.Daire içerisinden telefon prizlerine dağıtım yapılır.Prizde akım var ise kopma olması ve kendiliğinden gelmesi pek mümkün olmaz zaten. İnternet sözleşmesi yaparken 8 gb sözleşme yaparlar sonrada kullanırken 2-3 gb anca kullanılır oda bir harfe dokununca donup kalır.
Arkadaş sen önce evdeki neti bir ölçtür kaç gb var? Aynı sorunu bende yaşadım dış hatlardaki eklerden kaynaklandığını öğrendim. ptt hattı komple değiştirince 9 gb. de geçti. Daire içine gelen kabloları direk birbirine bağladım olayı kısa yoldan kapattım. Senin bina kaçkatlı ki alt daireden yukarı verilmeside normal deyil zaten.

Arkadaşlar neler yazıyorsunuz anlamış deyilim; telefon hattı bina girişinden daire içine kadar direk gelir zaten cat 6 ile veya iki üç çift telefon kablosu ile.Daire içerisinden telefon prizlerine dağıtım yapılır.Prizde akım var ise kopma olması ve kendiliğinden gelmesi pek mümkün olmaz zaten. İnternet sözleşmesi yaparken 8 gb sözleşme yaparlar sonrada kullanırken 2-3 gb anca kullanılır oda bir harfe dokununca donup kalır.
Arkadaş sen önce evdeki neti bir ölçtür kaç gb var? Aynı sorunu bende yaşadım dış hatlardaki eklerden kaynaklandığını öğrendim. ptt hattı komple değiştirince 9 gb. de geçti. Daire içine gelen kabloları direk birbirine bağladım olayı kısa yoldan kapattım. Senin bina kaçkatlı ki alt daireden yukarı verilmeside normal deyil zaten.
Hocam öncelikle cevabınız için teşekkürler.Ama ilk mesajımı tam olarak okumamışsınız sanırım.Oturduğum daire dubleks bir daire,alt kat dediğim ana kat,üst kat dediğim teras katı.Binaya dışarıdan gelen hattı 2 kez ölçtürdüm dsmartı arayıp ve sorunun bina içi tesisatta olduğunu söylediler.Telekom hattında sorun olsa binadaki diğer dairelerde sorun yaşardı,alt dairemde oturan yeğenimin hattına wireless ile bağlandığımda bile 7 mbit leri görürken kendi hattımda 150 kbyte ile ancak bağlanabiliyorum.

Olay şimdi daha netleşti. aşağıdan yukarı gelen kabloyu deyiştirme imkanın varsa deyiştirmeni öneririm tlf kablosu içinden üç tane kablo çıkar,eski kablonun ucuna bağla çek yavaş yavaş gelir peşinden.

Kardes voltmetren var ise hattı ölç.
DIKKAT
Telefon hattı normal zamanda 50 volt DC
Arama geldiğinde ise
100 VOLT AC
Elektrik taşır.

Olay şimdi daha netleşti. aşağıdan yukarı gelen kabloyu deyiştirme imkanın varsa deyiştirmeni öneririm tlf kablosu içinden üç tane kablo çıkar,eski kablonun ucuna bağla çek yavaş yavaş gelir peşinden.
Evet dediğiniz işlemi bende düşündüm ama ya ek varda koparsa elimde kalır diye tırstım açıkçası.

Kardes voltmetren var ise hattı ölç.
DIKKAT
Telefon hattı normal zamanda 50 volt DC
Arama geldiğinde ise
100 VOLT AC
Elektrik taşır.
Evet hocam avometrem var,50 V mu ölçmem gerekiyor normal şartlarda.Aynı zamanda işyerinde hergün 1000V DC ile çalışıyorum,telaş yok panik yok,önce güvenlik her daim.Uyarı için teşekkürler.

Koparsa elektrikçilerin kullandığı sustayı kullanırsın.

Ev şahsına ait olduğuna göre cat 6 çekip kullanabilirsin. Veya elektrikçinden iyi kaliteli kablo isteyebilirsin. Netten de iyi kablo markasını araştırabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri