Doğalgaz Borusunda Elektrik...

kombi fişini prize ters bağla bakalım bir de.

Onu denedim ustam sonuç aynı... Saygılar...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bir kazık çakarak doğalgaz topraklamasını yenileyebilirsin. bir de temasın nereden kaynaklandığını bulmak lazım.

bir kazık çakarak doğalgaz topraklamasını yenileyebilirsin. bir de temasın nereden kaynaklandığını bulmak lazım.

Doğalgazın topraklamasında bir sıkıntı yok gibi gözüküyor, komşumun hattınıda ölçtüm onda voltaj ćıkmadı, saygılar...

Doğalgazın topraklamasında bir sıkıntı yok gibi gözüküyor, komşumun hattınıda ölçtüm onda voltaj ćıkmadı, saygılar...

Bu arıza sayesinde avometre kullanmasınıda öğrendim, her şerde bir hayır var derlerdi, doğruymuş, evin voltajini ölçtüm tam 240 volt çıktı tedaşı aradım durumu bildirdim, dün akşam gelip onlarda ölçtü aynı değeri gördüler sonra trafoya gidip geri geldiler ve 223 volta indirdiler...

Kombi fişini prize ters bağlamakmı...Alternatif akımla çalışan bir cihaz..

Peki şunu dene sorun senin cihazdamı?

Kombinin fişini sök voltajı öyle ölç. Komşunda yok sende varsa kombinde sorun olabilir.

Kombinin fişini söktüğünde voltaj gidiyorsa sorunu kombide aramak lazım.

Kombinin fişini sök voltajı öyle ölç. Komşunda yok sende varsa kombinde sorun olabilir.

Ooooo bunu hiç düşünemedik valla ustam eyvallah, mesai bitiminde eve gider gitmez deneyip yazarım size, saygilar...

Ooooo bunu hiç düşünemedik valla ustam eyvallah, mesai bitiminde eve gider gitmez deneyip yazarım size, saygilar...

Merhaba ,

Elektrikli çakmaklı fırın veya ocak gibi cihazın varsa .

Sorun yer tesbiti :
Fırın ocak enerjisiz kesik kombi enerjili test
Fırın ocak enerjili kombi enerjisiz kesik test
Fırın ocak enerjisiz kesik kombi enerjisiz kesik test

Bilğilendirilme : Doğal flexleri eski tip ise yenileyin !!!

Kolay Gelsin .

Merhaba ,

Elektrikli çakmaklı fırın veya ocak gibi cihazın varsa .

Sorun yer tesbiti :
Fırın ocak enerjisiz kesik kombi enerjili test
Fırın ocak enerjili kombi enerjisiz kesik test
Fırın ocak enerjisiz kesik kombi enerjisiz kesik test

Bilğilendirilme : Doğal flexleri eski tip ise yenileyin !!!

Kolay Gelsin .

Tamam ustam onuna bu akşam deneyip yazarım buradan, saygılar...

Flexler yeni, hat döşeneli daha 6 ay oldu...

Ustam Merhaba, dediklerinizi harfiyen yaptım buzzer her 3 seçenektede öttü, doğalgaz borusu ve toprak arasında akım yok ama boru ve nötr arasında 3 voltluk bir değer gördüm, saygılarımı sunarım, ayrıca evimde kaçak akım rolesi yok bilginize, teşekkür ederim...

Legrend marka kaçak akım rolesini aldım onuda ilk fırsatta takacağim...

Doğalgaz boruları bina girişinde temel topraklama ile irtibatlanır. Dolayısıyla bina içerisindeki toprak ile boru arasında buzzer ötmesi normal. Ancak nötr ile boru arasında buzzer ötüyor ise muhtemelen ana panoda veya sizin kutuda sıfırlama yapmışlar demektir. Bunun ötmemesi gerekiyor. Sıfırlama yapıldığında sizi besleyen OG trafosunun yıldız noktasındaki toprakla kendinizi irtibatlandırıyor anlamına gelecektir..

Öncelikle kaçak akım rölenizi takın bu sizin ve aileniz için hayati önem taşıyor.

Normalde Boru ile nötr arasında topraklamanızın durumuna göre bir gerilim oluşması normaldir. Topraklama direnciniz ne kadar düşük, nötr'deki gerilim düşüm ne kadar az ise ise o kadar daha düşük bir gerilim görebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,951
Son üye
N4POLYOON

Yeni konular

Geri