Display

İyi günler abilerim.Ben 12v luk 28 adet led ile 7 segmentli 4 adet display yapacağım.Bunun için cd4511 encoder kullanacağım.Fakat 7 dijit 4 display birleşik satılan displayler gibi 4 adet displayi nasıl birleştirebilirim.Bilgileriniz benim için önemli iyi akşamlar.

Hüseyin, 4 adet displayin her birinin ortak uclari müstakil olacak, diğer bütün segmentleri birbirine paralel bağla, dp . de dahil. Toplamda senin uclarin ; 4+ 8 =12 uclu 4lu displayin olacak.

Hüseyin, 4 adet displayin her birinin ortak uclari müstakil olacak, diğer bütün segmentleri birbirine paralel bağla, dp . de dahil. Toplamda senin uclarin ; 4+ 8 =12 uclu 4lu displayin olacak.
Teşekkür ederim yazdığınız için.Ama tam anlayamadım.Müsait olduğunuz zaman görselli bir mesaj atarsanız sevinirim.Aksi taktirde anlamam biraz zor olabilir.

Merhabalar.

Temel bağlantı şeması örnek aşağıdaki gibi. Ortak anotlar ayrı ve segment katod uclari 4 display için paralel düşünün.

Hangi display i yakacaksaniz onun ortak ucunu anahtarlayip segmentlerden süreceksiniz.

images.png

Displayde 1234 yazdırmak istediğinizi varsayalım. Serkan Beyin paylaştığı şemaya göre:

1 için W4-W6-U8
2 için V4-W7-W6-V8-U5-U8
3 için U4-W7-W6-V8-U7
4 için U2-W6-U8-V5-U7

uçlarını sırasıyla anahtarlamanız gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri