Diplomasız otomayoncu(diğer meslekler olurmu)

Merhabalar aslında elektrik elektronik mühendisliği istiyorum ama çeşitli sebeplerden okuyamam
1.sorum:
elektronik mühendisliğinin bütün konuları youtubede varmı(gömülü sistem tasarlayacak kadar bilgim olsa yeter)
2.sorum:
iş imkanları ve diplomasız iş bulma konusunda plc ve otomasyonun daha avantajlı olduğunu düşündüğümden orta seviye delta plc pano montaj hidrolik ve pnömatik öğrendim ama tamemen internet ve similasyonlarla yaşadığım yerde otomasyon ile ilgili tecrübe kazanacak pek bi yer yok oyüzden staj yapıcak yer bulabilirmiyim diplomasız olunca kabul ederlermi
3.sorum:
ileri seviye solidworks biliyorum (surface)sheet metal ve solidcam ve cnc operatörlüğü öğrensem iş imkanı ve maddi yönden otomasyondan daha mı iyidir
4.sorum:
benim asıl hayalim gömülü sistem pic gibi mikrodenetliyici programlama(mühendislik okumadan bunu yapabilirim ) ama devre tasarım konusunda üniversite okumadan internetten kendimi geliştirebilirmiyim

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
1710879697297.png
burada "yaş" kısmında ne yazıyor?

yaşın genç imkan varsa oku, örgün okuyamıyorsan uzaktan eğitimle ön lisans oku elinde göstereceğin belgen olsun, bunlara imkan yoksa en azından saygın bir kuruluştan (örneğin ASO) yeterlilik belgesi al.
ileriki günlerde yeterlilik belgesi olmayan hiç bir yerde kontrolkalemi dahi tutamayacak. bunlar senin giriş kartın.
hiç bir belgesi diploması olmayan ama kendini geliştirmiş, harika işler çıkartan elektronikçi - otomasyoncu çok sayıda kişi tanıdım, kişinin azmine kalmış.

1.sorum:
elektronik mühendisliğinin bütün konuları youtubede varmı(gömülü sistem tasarlayacak kadar bilgim olsa yeter)

youtube olmasa da İnternet üzerinden bütün konuları öğrenebilirsin. Eğer amacın sadece gömülü öğrenmekse, onun cevabı da evettir. Gömülü için çok iyi c dilini bilmen gerekli. Gomulu yerine C derslerine bak.

4.sorum:
benim asıl hayalim gömülü sistem pic gibi mikrodenetliyici programlama(mühendislik okumadan bunu yapabilirim ) ama devre tasarım konusunda üniversite okumadan internetten kendimi geliştirebilirmiyim

Evet, zorlanırsın ama geliştirebilirsin

1.sorum:

youtube olmasa da İnternet üzerinden bütün konuları öğrenebilirsin. Eğer amacın sadece gömülü öğrenmekse, onun cevabı da evettir. Gömülü için çok iyi c dilini bilmen gerekli. Gomulu yerine C derslerine bak.

4.sorum:

Evet, zorlanırsın ama geliştirebilirsin
çok teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri