Dinamo bilgi

Slm arkadaslar diyelimki elimde 220v ureten bir dinamo var dondurmeye basladigimda volt yukselmeye basliyor benim merak ettigim su dinamo hizlandikca volt ise 220 yi bulduktan sonrami amperi cogaliyor yoksa volt ve amper birliktemi yukseliyor bilgiler icin simdiden tesekkurler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Amper nedir volt nedir güç nedir ? soruları ile bu konu detaylandırılabilir.

Bir amanlar elektrik santrallerinin çalışması ve nasıl birbirleri üzerine paralel çalışabildiklerini çok araştırmıştım. Hala tam anlayamıyorum o kadar çok alternatör nasıl paralel bağlanıyor ama çıkan sinüs sinyali hepsinde eşit ve senkron aklım almıyor hiçmi hata yok..

Çünkü hepsi ayni guc tarafindan kontrol ediliyor ayni hiz (rpm) de donuyor cikan guc sunus senkron esit olur tabiki ve esit olmadiginida farz etsek cok ufak bir akim farki olur bu fark zaten kendini dengeler 60 amper aku ile 65 amper akuyu paralel bagladigini farzet bu sekil

senin çılgın projeye ne oldu bu arada ilerleme var mı yoksa sende diğer devir daim ciler gibi yapacağım mı diyorsun

Merhaba, santrallerin birbirleriyle paralel çalışması Enterkonnekte Sistem olarak isimlendiriliyor ve bu işin ciddi bir matematiği var sürekli denetim altında ve bu denetimide Ankara Gölbaşında Milli Yük Tevzi İşletme Müdürlüğü yapıyor. Sadece yurt içi degil yurt dışıda Enterkonnekte Bağlantımız bulunuyor bu ülkeler, Bulgaristan, Yunanistan, Gürcistan ve Azerbaycan. Bu terimi geçen elektirik kesintisi oldugunda duyup araştırmıştım bu sistemdeki bir arıza genelde yurt geneli elektrik kesintisine neden oluyor. bilgilerim henüz taze hatam varsa affola benim gibi bu terimi ilkkez duyan arkadaşların ilgisini çekebilir.

Hala pesindeyim emodiyator ugrasiyorum bu durum butun herseye karsi oldugunu biliyorum ama yinede ugrasiyorum hobi gibi dusun hic olmadi motorlardan ruzgar turubunu yapacagim

Motorlar yaniyor suanki sorunum bu emodiyator onuda cozucem ins

yanlış düşünüyorsun ben de bu işin olamayacağını düşünmüyorum sadece şimdilik olmayacağını söylüyorum hayırlısı çözersin inşallah

Ins mikro denetleyici koyup guc verdigim motorun devamli degismesini sagliyacam isinma yanma sorununu cozer insallah

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri