Dijital Zaman Ayarlı Priz

_miskin_

Üye
merhaba arkadaşlar,
Dijital zaman ayarlı bi priz arıyorum. Bu prizlerden piyasada çok var biliyorum fakat benim aradığım özellikte bir türlü bulamadım. Eğer bu tarz bi devresi olan yada piyasada bu özellikte priz bilen varsa, birde üstüne yardımcıda olursa çok sevinirim.

priz özellikleri,
- 230/240 V olacak, 16 A dayanacak (amperi daha yüksek olursa dahada iyi olur)
- 1 dk zaman ayarlı olacak
- ayarladığımda gün boyu çevrimli çalışabilecek (misal günboyu sürekli 14 dk çalışıp 1 dk durabilecek) en önemliside bu
- Dijital sayıcısı olursa iyi olur

piyasadaki modellerde programlama var, başlama bitiş saatleri girilerek ayarlayabiliyorum. Fakat program sayısı az olduğundan (20 programlı) 5 saatte bitiyor programı. verdiğim örneğe göre saatte 4, günde 96 program yapar. bu şekildede piyasada bulamadım (gerçi bulsamda baya pahalı olurdu heralde zor alırdım :) ) elinde bu şekilde devre şeması olan, malzeme listesini verebilecek arkadaşım varsa çok sevinirim.
birde üstün bir elektronik bilgim yok, hobi derecesinde biliyorum, cvp yazarken çok teknik terimlerden anlamayabilirim kusura bakmayın :)

priz çıkışından bir kontaktör çektirirsen daha büyük güçleri kontrol edebilirsiniz.

internetteki bu modeli (aynısını) dün aldım, ama hüsrana uğradım. dediğim gibi bunlarda tekrarlama yok. sadece program olarak geçmişler. misal bu model 8 programlı (yani devreyi 8 defa açıp kapayabiliyor) buda benim dediğim şekilde ayarlanırsa 2 saatte bitiyor. ama benim dediğim 1 günlük çevrim yapabilmeli.
yani tek programlı olup, 14 dk çalışıp 1 dk durabilmeli.

rahatsız ediyorum ama bir sorum olucaktı köyümüzde bir kuyumuz var ama suyu az 50 dk bekleyince 10 dk su cekebiliyoruz pompayla. daha sonra 50 dk bekliyoruz 10 dk su cekiyoruz tabi bunu el ile yapıyoruz. bana bir cihaz lazım bütün gün bu işi benim yerime yapabilecek bir cihaz. 50 dk da bir 10 dakika pompayı calıstıracak devreyi kesecek 50 dk sonra tekrar acıcak. 10 dakika calısacak. bugün günde 24 kez tekrarlaması gerekiyor. nasıl bir cihaz almalıyım nasıl programlayabilirim. simdiden teşekkürler..

Moderatör tarafında düzenlendi:
zaman ayarlı priz neymiş be ilk defa duydum ?????? saat gibi bişey mi acaba ???

rahatsız ediyorum ama bir sorum olucaktı köyümüzde bir kuyumuz var ama suyu az 50 dk bekleyince 10 dk su cekebiliyoruz pompayla. daha sonra 50 dk bekliyoruz 10 dk su cekiyoruz tabi bunu el ile yapıyoruz. bana bir cihaz lazım bütün gün bu işi benim yerime yapabilecek bir cihaz. 50 dk da bir 10 dakika pompayı calıstıracak devreyi kesecek 50 dk sonra tekrar acıcak. 10 dakika calısacak. bugün günde 24 kez tekrarlaması gerekiyor. nasıl bir cihaz almalıyım nasıl programlayabilirim. simdiden teşekkürler..
ben olsam linkteki zaman rölesini alır p3 modunda kullanırdım ama enerji kesildiğinde baştan sayması senin için sorun olacaksa gerçek zaman saatli bir akıllı röle alır onunla basit bir program yaparak kullanırdım.
RR VDU01 DJTAL ZAMAN RLES - Dijital V Otomat Tip - nter - Zaman ve Kumanda Rleleri - elektrikmagazasi.com

http://urun.gittigidiyor.com/yapi-m...aman-saati-6031-241423474#product-information
bu uyar dijital değil ...
241423474_tn50_0.jpg

http://urun.gittigidiyor.com/yapi-m...nabilir-priz-gunluk-turkce-klavuzlu-247198437
bunu da incele:
247198437_0.jpg?.jpg

bu pirizler paydos zili için kullanılabilirmi acaba bilgisi olan varmı. en kısa zaman aralığı bir dakika diyor enerji verme süresimi yoksa çalışma aralığı süresimi 1 dakika

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri