diafon sitemi

teknikerim

Üye
selam arkadaşlar benim bi sorunum var 6 kat 6 daireli dışardan konuşmalı diafon sitemi yapacam ama nasıl olacak bana yardım edrmisiniz ve bu sistemi nasıl çalıştırırım kazasız belasız olarak şimdiden yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar kolay gelsin

Arkadaşım,piyasada 2 kablolu,4 kablolu,8 kablolu,12 kablolu çeşit çeşit model ve marka diafonlar var.Finansman durumuna göre seçim yapacaksın.İçlerinde bağlantı şemaları var.Bağlantıları basit.Sen asıl kabloları nerelerden geçireceksin onu düşün.

genel olarak şöyle anlatım sunayım audio marka için
çift zilli santralli tesisat kuracak isen tesisat için dat8 kablosunun yanısıra ilaveten her kat içinde zil devreleri çekeceksin ,daire içleri şubeleri dediğimizdeki cihazlarda ,açtığında 10 nolu uç gözükecek buralara zil uçlarını gireceksin ortak uçlarını santral kendisi veriyor 16ve 17 uçları bunlar biri daire içi dieri dış zil panelindeki ortak uça girilmesi gereken uçlar
tesisatta dat8 deki kabloda bulunan gri ve syah uçlar kapı otomatiğini açmak için kullanılan uçlardır santralle alakası yoktur zil trafosunun (12vlt ac) bir ucunu direk kapıya girdiğimizde.trafodaki dier ucuda dat8 deki siyaha bağlayıp dönüş ucunuda gri ile kapıotomatiğinin dier ucuna bağlarız böylelikle kapının sistemini kurmuş oluruz dat8 deki dier renkteki uçları hem şubelerde hemde santral üzerinde aynı renklere gireriz önemli olan bir konuda santralle dış panel arasındaki uçlardır 14-15 hoporlör1-6 fotosel uçları ortak uç denilen 16yada 17 uçlardan biridir dierleride zil devreleridir kolay geldsin

hoparlör kablosunu 2-0,75 çekmelisin ses iletimi için

arkadaşım en güzeli tesisatını çek kolay yoldan 12 damarlı pdv kabloyu kullanarak her daireye çek ve zaten montaja gelince alacağın diafon sisteminin bağlantı şemaları mevcuttur kolay gelsin

delimurti bu şekle göre cümle kapı butonu için ben tesisata her daire için ayrı birer kablo daha çekmem gerek doğru mu?

teşekkür ederim vermiş oldugunuz bilgiler için tekrar görüşürüz

yani sizin dediğinize gore her marka diafonların sekıl ve seması degısıyormu baglantısı falan?

genel olarak şöyle anlatım sunayım audio marka için
çift zilli santralli tesisat kuracak isen tesisat için dat8 kablosunun yanısıra ilaveten her kat içinde zil devreleri çekeceksin ,daire içleri şubeleri dediğimizdeki cihazlarda ,açtığında 10 nolu uç gözükecek buralara zil uçlarını gireceksin ortak uçlarını santral kendisi veriyor 16ve 17 uçları bunlar biri daire içi dieri dış zil panelindeki ortak uça girilmesi gereken uçlar
tesisatta dat8 deki kabloda bulunan gri ve syah uçlar kapı otomatiğini açmak için kullanılan uçlardır santralle alakası yoktur zil trafosunun (12vlt ac) bir ucunu direk kapıya girdiğimizde.trafodaki dier ucuda dat8 deki siyaha bağlayıp dönüş ucunuda gri ile kapıotomatiğinin dier ucuna bağlarız böylelikle kapının sistemini kurmuş oluruz dat8 deki dier renkteki uçları hem şubelerde hemde santral üzerinde aynı renklere gireriz önemli olan bir konuda santralle dış panel arasındaki uçlardır 14-15 hoporlör1-6 fotosel uçları ortak uç denilen 16yada 17 uçlardan biridir dierleride zil devreleridir kolay geldsin[/QUOTE
Bu aydınlarda zil devresinde zil e ve zil trafosuna ihtiyaç yokdegilmi kendi zili caliyor?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,379
Kullanıcılar
450,258
Son üye
EDA TAŞDEMİR

Yeni konular

Geri