devreyi telefona!

karyolla

Üye
mrb.Sonunda istediğime ulaştım.Forumda yardım eden arkadaşlara teşekkür ederim.Hırsız sensörüm 1 tane pır, 1 tane alıcı ve 1 tane bütün apartmanı sallayan siren var :D

Şimdi ben sensörümü,yani hareket algıladığında aramasını istiyorum bizi(Sabit hattan).Pır sensörüyle bunu tam nasıl yaparım.Internetten bazı bilgilere ulaştım ama biraz karışıktı.Sade bir şekilde anlatır mısınız.

KS58006 bu entegrenın pdf ını incele yanlış anlamadıysam pir den bılgı alınca sabıt hattın kayıtlı numarayı aramasını ıstıyorsun

evet,hani pır sireni çalıştırıyor.Aynı mantıkla telefon araması yapacak.Dediğim gibi tam anlamadığım yüzden entegre ile boğuşmak istemiyorum.Sade bir anlatımı yok mu?

Aslında mantığı kolay ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.Mesela hafızaya alan telefonlar var.tuşa bastığımız zaman otamatik arıyor.Bende tuşa basmalı değilde,sensörlü yapacağım.Görünce birşeyi arayacak.

Birde bunu resim üzerinde göstermeniz mümkün mü bir siteden gördüm.
Alıntı:

Piyasadan 10 milyon civarı satılan duvar tipi 3 hafızalı telefon alıyoruz. Hafızaları ayrı ayrı tuşlu olmalı. Önce telefonun hafızasına aramak istediğimiz
Telefonu söküyoruz. Ahize Mandalının butonunu basılı iken bir bantla yapıştırıyoruz, ahize butonuna paralel olarak devremizdeki AHİZE rölesinin açık kontaklarını bağlıyoruz.
TEL1, TEL-2, TEL-3 rölelerinin açık kontaklarını telefonun hafıza butonlarına paralel bağlayınız.
12 Voltluk PIR sensörünüde devredeki pır uçlarına bağladığınızda hırsız alarmınız hazır hemde çok ucuz.

entegre ile boğuşmak istemiyorum.Sade bir anlatımı yok mu?

Telefon arama modülü 25 TL

Ekli dosyalar

• TELEFON ARAMA MODÜLÜ.jpg
    TELEFON ARAMA MODÜLÜ.jpg
    92.6 KB · Görüntüleme: 189
ilgilenenler için çok teşekkür ederim.Ama sensörün + ve - ucları var.Onları kullanarak tele bağlamak istiyorum.Böyle bir resim üzerinde gösterme şansımız yok mu

selam bu devreyi manisada mı 25 tl ye satıyorlar yoksa sen mi satıyorsun anlamıs degilim acıklayıcı bir bilgiye ihtiyacım var ben ankarada yasıyorum malesef burada 45-60 tl civarında bu kadar ucuz görünce sasırdım bir anda

Forum istatistikleri

Konular
128,331
Kullanıcılar
450,173
Son üye
selmantufekci

Yeni konular

Geri