delta plc telmecanique invertör rs 485 haberleşmesi

delta plc telmecanique invertör rs 485 haberleşmesi için baglantı şeması ve dijital olarak frekans yazmak okumak için gerekli parametreler hakkıında bılgısı olan arkadaslardan yardım lutfen

arkadaslar delta plc ile telemecanique invertor haberlesmesi hakkında yardım lutfen

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Sayın gunahkar_sokaklar ,

Yaklaşık 2 sene önce masa üstü bir uygulama da delta sa serisi ile telemecanique altivar31 serisini haberleştirmiştim. Bu bir proje yada uygulama değildi,sadece meraktan. 2 yöntem kullanmıştım.

1. OPC server kullanarak farklı id adresleri verdiğim delta plc ve altivar 31 cihazlarından verileri alıp yazmaktı.Kısaca 485 network olusturduk diyebiliriz. Bunlarıda bir Scada ortamında topladık ve istedigimiz bilgileri alıp yazdık.

2. deltanın modread ve modwrite (komutların acık hallerinin isimleridir) komutlarını kullanarak haberleştirdik ama sonuçtan cok memnun kalmadık. Haberlesme suresi, veri akışı uzun suruyor.

Eger ilgili dokuman ve dosyalara ulasabilirsem burada sizinle paylasacam...

anladım yardımın ıcın tesekkur ederım ama eger dokumanlara ulasabılırsen daha cok sevınırım dostum cok tesekkurler

arkadaslar yardım lutfen

modrd ve modwr komutlatıyla rs485ten okuma yazma yapılabilir.tabiki once elinizdeki inverterin modbus adreslerini bilmeniz gerekir. daha once telemecaniq inverterle deltayı haberleştirmedim kendi ürün grubuyla kullanmayı tercih ediyorum.

Son düzenleme:
slm arkadaşlar dop-b ile altivar 312 haberleşmesi

Ekli dosyalar

• altivar 312.rar
    881.4 KB · Görüntüleme: 207
selamlar lütfen bana timer uygulmalarında yardımcı olurmusunuz
delta dvp plc 12 sa ve dop bo4s211 ekran var
2 :00 (iki dakika saniye salise ekranda yazmak istiyorum ve2:00 bitdikden sonra motor duracak salise olarak oluyor ama yukarıda işlemi ekrandan yazıp geriye goğru saymasını istiyorum nasıl yapabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz,

Merhaba,

Direkt olarak dakika, saniye ayrı olarak girilemez.
Ancak temel bir aritmetik mantık ile dakika ve saniye değişkenlerini ayrı ayrı datalara girip toplam zamanı x100ms katları olarak saydırabilirsiniz. (Genel timer için K1 değeri 100ms'dir.)

Örneğin; 2:30 (dk:sn) için (2x60+30)*10=1500 yapar.
Bu hesapladığınız toplam değeri set zamanı olarak timer içerisinde kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri