DC akım taşıma kontrolü

Arkadaşlar merhaba, solar proje üzerinde çalışıyorum Tedaş a başvuru yapacağım ancak yapamadığım birşey var projede DC akım taşıma kontrolünü gösterir hesaplar istiyor bunu nasıl yapacağım ? Bana bu konuda yardım edebilirmisiniz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Tam olarak bilmiyorum ama şöyle yapabilirsin solar panelden gelen + - ucları tek bir panoda toplarsın kabloları seri yada paraler bağlarsın tercihine kalmış çıkan akımı voltajı yada amperi ölçersin aldığın sonuca göre şarj raguratörü alırsın ona bağlarsın çıkıştaki elektiriği ister akülere depo eder invertere bağlarsın inverter çıkışından 220 volt alırsın

Cevabınız için teşekkür ederim.Ancak zeten PV panelin kısa devre akımı ve voltajı üretici tarafından veriliyor heralde benim yapacğım bu değerlere göre kablonun, kesicinin ve sigortanın boyutlarını belirlemek. :S

Solar panelden toplam kaç volt kaç amper elektirik geliyor birde kaç voltluk akü kullanacaksın ona göre sigorta ölçün çıkar

Anladım teşekkür ederim ancak ben başvuruda kısa devre hesabı diye ayrı bir hesap vermiyeceğim demi, sadece autocad de projemi çizip kesicilerimi boyutlarını kablo boyutlarını gösterip vereceğim

Forum istatistikleri

Konular
128,260
Kullanıcılar
450,082
Son üye
feritkvl14

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri