Dalgıç Pompalar Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz

merhaba rudes

senin sorununu ben frekans konvertörü ile çözüleceğini düşünüyorum ama simens sürücülerde bu özellik varmı bilmiyorum.DANFOSS sürücü ile yaptığım uygulamalarda su olmadığı zaman alarm veriyor ve kendisini kapatıyor.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaslar 37 kW gücündeki dalgıc motorun elimdeki formule gore akımını hesaplayınca 64 A cekiyor.

I = P / kok3*U*cosfi

ama katalog degerine gore nominal 76 A cekiyor. bunun hesabını ben mi yanls biliyorum_??

bi baska konu da bu motoru yıldız-ucgen yolvermede kullanılması gereken kablo kesitini nasıl hesaplıyoruz??

yardımcı olursanız sevinirim..

Selamlar,motorun etiketinde yazan değerler çıkış mekanik gücünün elektriğe indirgenmiş değeri olacağından,etikette yazan verim değerini alıp,motorunuzun çıkış gücünü bu değere böldüğünüzde,motorunuzun ihtiyacı olan gücü ve şebekeden çektiği akımı bulabilirsiniz.Saygılar

arkadaşlar 0.75 hp yada 1 hp dalgıç motora üç yada dört adet fıskıye bağlamayı düşünüyorum bahçemi sulamak için bunun motora bir zararı olurmu yani motoru yakma riskimiz varmı bu gibi durumlarda motor zorlanırmı

peki bu pompaları uzaktan kumandayla kontrol etmemiz mumkunmudur?

sadece basınçta değişme olur. Fıskıye sayısının artması blakis motorun zorlanmadan çalışmasını sağlar.

arkadaslar dalgıc motorlarda olusabilecek mekanik arızaların nedenleri neler olabilir.bu konuda araştırma yaptım ama hiç sonuç bulamadım..

degerli oozccan

bu pompa ne amacli kullanilacak? dalgic pompanin capi mi yoksa cikis borusunu capi mi 5cm olacak? kullanilacak ortam olculeri nedir?(kuyu derinligi, su derinligi basma yuksekligi, basma uzakligi vs??

imal etmek mi yoksa satin almak mi istiyorsun??

bilgi verirsen saha yardimci olacak ilgili arkadaslar olur sanirim.

kolay gelsin

ermahlu
--------------------------------------------------
burda bu konuya terar acıklık getırıyorum....

---------------------------------------------------
------------------------------------------------

iyi günler sayın arkadaşlarım...

yaklaşık 7cm çapında bir kuyum var.derinliği 16 metre su seviyesi yaz aylarında 10 metrenın altına düştüğünden,santrifüj pompayla suyu çıkartamıyoruz.bunun için bu 7 cm lik borunun içine girebilecek bi dalgıç pompa aradım ama bulamadım...birkaç firmadan yardım istedim,"bu şekilde 7 cmlık kuyuya girebilecek çapta bi pompa üretebilirmyiz" diye, ama hiç biri benle ilgilenmeyip o "çapta pompa olmaz" diyip beni başından savdı,umursamadılar bu konuyu....ben de bu yüzden bu konuyu bitirme çalışması olarak aldım,ve bunun hesabını yapıcam.o çaptaki pompadan,nekadar debide nekadar basma yüksekliğinde nekadar motor gücünde bi sonuç elde edebileceğimi hesaplıcam....

bu konuda bana yardım eder misiniz.....?

11 kw bir dagıç bağladım normalde 22 amper olması gereken anma akımı boşta 24 Ayükte 28 A çekiyor sizce bir anormallik varmıdır

11 kw bir dagıç bağladım normalde 22 amper olması gereken anma akımı boşta 24 Ayükte 28 A çekiyor sizce bir anormallik varmıdır

Sorun gerilim düşümü olabilir. Bu durumda motor fazla kım çeker ve zarar görür.
Kablo kesitleri ve mesfelerini kontrol edip, gerilim düşümü hesabını gözden geçirin.

Temiz su yazmısınız kusura bakmayın ben yeni işe girdim işyerinde bir kuyu var icinde camurlu su var benden once 4 veya 5 motor yakmışlar motorlar 2.2 kw 1,5 kw sorunlar bitmiyormuş
1-termik kulanmamışlar
2-ne kadar susuz calışabilir
3-su seviyesi tamamen motoru gecmelimi
4-motor 7 saat calıştıktan sonra motorun enerjisi kesildikten sonra hemen dışarı cıkartıklarında motor sıcakken sargıları yapışmış olabilirmi (sıcaklıktan dolayı )
5-24 saat calışabilirmi
6- motorun altına camur girmesin diye ızgara yapılabilirmi

bana ne önerirsiniz
mono fazlı dalgıc pompada kondasatör şartmı

Forum istatistikleri

Konular
128,326
Kullanıcılar
450,168
Son üye
onuruslu

Yeni konular