Dalgıç pompa kumanda ve kablo

altı kablonun 3 tane si faz birtanesi toprak 2 tanesi de motorun içerisine su girdiğinde devreden cıkarmak için kullanılacak olan uclar olabilri kullanma klavuzunda yzar büyük ihtimalle sen bu motora sıvı seviye rölesi ve motor koruma rölesi 1 tane kontaktör birtane termik bir adet grup otomat 10 a birtane 6 a w otomat kullandımmı çok rahat yol verebilirisin ben sana çizilmiş basit bir çizelge paylaşıyorum şimdi kolay gelsin eğer takıldığın bi yer olursa elimizden geldiğince yardımcı oluruz ....

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
altı kablonun 3 tane si faz birtanesi toprak 2 tanesi de motorun içerisine su girdiğinde devreden cıkarmak için kullanılacak olan uclar olabilri kullanma klavuzunda yzar büyük ihtimalle sen bu motora sıvı seviye rölesi ve motor koruma rölesi 1 tane kontaktör birtane termik bir adet grup otomat 10 a birtane 6 a w otomat kullandımmı çok rahat yol verebilirisin ben sana çizilmiş basit bir çizelge paylaşıyorum şimdi kolay gelsin eğer takıldığın bi yer olursa elimizden geldiğince yardımcı oluruz ....
Selam kardes banada bir yardım etsen Forumda bir resim paylaştım buna hidrafor bağlanti yaptım fakat sigorta atıyor ne yapmam lazım acil lütfen

20141022_124455.jpg

6 kablonun
1: R fazi
2: S fazi
3: t fazi
4: topraklama
5 ve 6 PT ( TERMİSTOR ) uclari.

Zeynep reyhnai ssr rölesinin ( T-A-Ü ) seviye prop uclarini bağlamaniz lazim. SSr nin çıkış ucu nolu kkontal ucu termik röleye girip çıktıktan sonra kontaktörün bobin ucuna girmeniz lazim.
Çünkü ssr'nin ( T-A-Ü ) uclari kuıyu içindeki su miktarina göre ssr nin kontak ucuna yol verir.
sistem şemasi tam açık gözükmüyor ama galiba dalgıç pompaniz 1 fazli.

Zeynep reyhnai ssr rölesinin ( T-A-Ü ) seviye prop uclarini bağlamaniz lazim. SSr nin çıkış ucu nolu kkontal ucu termik röleye girip çıktıktan sonra kontaktörün bobin ucuna girmeniz lazim.
Çünkü ssr'nin ( T-A-Ü ) uclari kuıyu içindeki su miktarina göre ssr nin kontak ucuna yol verir.
sistem şemasi tam açık gözükmüyor ama galiba dalgıç pompaniz 1 fazli.
Selam aleyküm arkadaşlar sizden ricam 130 mt dalgıç pompa Monofaze olarak çalışıyor ben buna basınç şalteri ile hidrafor (su tankı)bağladım. Fakat sigorta atıyor lütfen fotodaki malzemelere göre bana şema çizebilirmisiniz veya fotoğraftaki düzenek manuel olarak gayet güzel çalışıyor bu düzeneğe ne eklem/çıkarmam gerekir şimdiden sağolun
not: oto/elle,suyok, arıza, start,stop,çalışıyor;diye pano da yerleri var ayrıca basınç şalteri uçlarını resimdeki bej renkli klamens lere taktım

basinç şarteli hisrafora bağlı ise şöyle sorabilirmiyim. Hidrofar devreye girdiğinde dalgiç pompanda devereye girecek ve su deposuna su basmaya başlayacak.
Ve hidrofor devreden çıktığında pompanizin hale çalışmaisni istiyormusunuz ?
veyada pompa su deposuna su basmaya başlayip doldurduğunda direkt duracak mi ?

Hidrafor devreye girdiğinde dalgıç da girecek hidrafor devreden çıkınca motor duracak aynen öyle alta fotoda motora bağlı iken kablolarınin nasil olduğunu çizmeye çalıştım Sağol kardes allah razı olsun
2014-11-05 16.54.59.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri