Düşük gerilim açtırma bobini sorunu

gsavas

Üye
Arkadaşlar merhabalar. U PKZ 0 400 V düşük gerilim açtırma bobini hiçbir yerde bulamadım. sisteme 220 V olanını taksam çalışırmı, herhangi bir sıkıntı olurmu? Elektrikçi değilim o yüzden fikrinizi almak istedim. yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Not: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Moeller fiyat listesinde,45 tl fiyatlı olarak bulunmaktadır.Tekrar soruşturmanızda yarar var.

Ekli dosyalar

• EatonFiyatListesi_1Ekim2010.rar
    1.9 MB · Görüntüleme: 8
Moeller fiyat listesinde,45 tl fiyatlı olarak bulunmaktadır.Tekrar soruşturmanızda yarar var.

fiyat listelerinde var ama bayilerinin hiç birinde yok.
makinenin üstündeki 400 v zaten kablonun bir ucu besleme hattından geliyor. diğeri switchlerden dönüp geliyor.
bunun yerine 220 taksam, şalteri açıp kapatma olayında bir sıkıntı olurmu acaba ?

220v takarsan calısmaz salterı kaldıramazsın ancak 220 bobın takıp 220v verırsen sıstemın calısır ancak sıstem 380 oldugu ıcın bır anlamı kalmaz ılla calıstrcam dyosan hıc takma

220v takarsan calısmaz salterı kaldıramazsın ancak 220 bobın takıp 220v verırsen sıstemın calısır ancak sıstem 380 oldugu ıcın bır anlamı kalmaz ılla calıstrcam dyosan hıc takma

normalde 400 v bir ucu direkt geliyor, bir ucu switchlerden dönüp geliyor. yani switchler kapalı değilse şalteri açamıyorsun. ben 220 takıp bir ucunu yine aynı şekilde switchlerden getirsem diğer ucuna nötr versem, sanırım sistem sorunsuz çalışır doğrumu ?

Sn.gsavaş,

2 bobin arasındaki fark birisinin 400V(yani 2 fazla çalışan) diğerinin 220V(yani bir faz birde nötürle çalışan) bobin olması. İlgili bobine uygun voltajı verdiğinizde sisteminiz çalışır.

Yazınızdan anladığım kadarıyla şalterinizin üzerinde birde motorunuz bulunmakta(şalteri uzaktan kontrol etmek için) Bu durumda yapılması gereken şalter motoruyla düşük gerilim bobininin aynı çalışma voltajlarına sahip olması gerekir. Sisteminizi de motor ve düşük gerilim bobininin çalışma voltajın uygun olarak beslemelisiniz. Yoksa sorun yaşarsınız.

normalde 400 v bir ucu direkt geliyor, bir ucu switchlerden dönüp geliyor. yani switchler kapalı değilse şalteri açamıyorsun. ben 220 takıp bir ucunu yine aynı şekilde switchlerden getirsem diğer ucuna nötr versem, sanırım sistem sorunsuz çalışır doğrumu ?

sıstem calısır karesım ama koruma tam anlamıyla olmaz cunku calıstırdıgın cıhazın ıkı faza kalmamasını yada dusuk gerılıme maruz kalmaması amacıyla yapılan bır sıstemdır bu

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri