Düşük akım ve yüksek akım koruma sistemi

Secaflex

Üye
Arkadaşlar ev için boyle monafaze bir sistem kurabilirsiniz mümkün müdür . Nasil kurabilirim neler lazım . Sigorta kutusuna bağlamak için?

Evdeki bütün elektrikli cihazları korumaya almak istiyorum . Bulunduğum. Bölgede elektrikler fazla kesiliyor. Buz dolabimiz bozuldu daha yeni . Şimdi neler lazim yol gosrerirseniz sevinirim ?

Anladığım tirimbox var ama sadece yüksek akım dan koruyor galiba .

İkisini beraber nasıl yapabiliriz ?

Aşırı düşük akım rolesi varmis birde. . kafam karıştı.
Babam elektrik ten anlıyor ama bu tarz işlerden pek bilgisi yok .

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Arkadaşlar ev için boyle monafaze bir sistem kurabilirsiniz mümkün müdür . Nasil kurabilirim neler lazım . Sigorta kutusuna bağlamak için?

Evdeki bütün elektrikli cihazları korumaya almak istiyorum . Bulunduğum. Bölgede elektrikler fazla kesiliyor. Buz dolabimiz bozuldu daha yeni . Şimdi neler lazim yol gosrerirseniz sevinirim ?

Anladığım tirimbox var ama sadece yüksek akım dan koruyor galiba .

İkisini beraber nasıl yapabiliriz ?

Aşırı düşük akım rolesi varmis birde. . kafam karıştı.
Babam elektrik ten anlıyor ama bu tarz işlerden pek bilgisi yok .
Akım rölesi ile işiniz yok öncelikle onu söyleyelim.Almanız gereken tek şey Dijital Gerilim kontrol rölesi ile bu rölenin kumanda edeceği ve evinizn gücüne uygun akım değerine sahip(örneğin 32A) kontaktör.Ekte bir Örnek bir cihaz ve bağlantı şeklini gösteren dosya atıyorum.kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• DGK-01_TR.pdf
    50.9 KB · Görüntüleme: 49
Akım rölesi ile işiniz yok öncelikle onu söyleyelim.Almanız gereken tek şey Dijital Gerilim kontrol rölesi ile bu rölenin kumanda edeceği ve evinizn gücüne uygun akım değerine sahip(örneğin 32A) kontaktör.Ekte bir Örnek bir cihaz ve bağlantı şeklini gösteren dosya atıyorum.kolay gelsin.

Hocam birde kontaktör tavsiye edermisiniz bana ev tipi model ?

birde tense dgk 01 kalitelimi sorun yaşatırımı * dijital olması arıza orannını artırırmı ?

Selamün Aleyküm . Hayırlı Cumalar .
Merhaba

Fotoğraf ürün veya buna benzer ürünler işinizi görür .

r2ZRva.png

https://tr.aliexpress.com/store/pro...ge-Monitoring-Relays/1916063_32737039338.html

Kolay Gelsin . Sağlıcakla Kalın .

Selamün Aleyküm . Hayırlı Cumalar .
Merhaba

Fotoğraf ürün veya buna benzer ürünler işinizi görür .

r2ZRva.png

https://tr.aliexpress.com/store/pro...ge-Monitoring-Relays/1916063_32737039338.html

Kolay Gelsin . Sağlıcakla Kalın .

sağolun sizede Hayırlı Cumalar hocam

kontaktör kullanmadan kullansak ne olur bunun gibi cihazı ?

direk şaltere bağlasak ?

kontaktör şartmıdır ?

sözde elektrik bölümü mezunuyum zil devresi komitatör devresinden başka bir şey öğrenemedik .:)

Hocam birde kontaktör tavsiye edermisiniz bana ev tipi model ?

birde tense dgk 01 kalitelimi sorun yaşatırımı * dijital olması arıza orannını artırırmı ?
Kontaktör olarak herhangi bir markanın 18.5 Kw yada 40 A kontaktorunu seçebilirsiniz.Eger bir kod isterseniz Schnaider LC1D38M7 Bunu alabilirsiniz. Diger yandan marka kafaniza takilmasin tercih edilen markalardandır.

Ev için,sessiz ve el kumandalı tip ! kontak-
tör ( Legrand ) kullanmakta yarar var.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri