cofaso 6.1 hakkında soru

oktays

Üye
Arkadaşlar cofaso 6.1 ile bir makina projesi çizeceğim proje en az 10 sayfa belkide daha fazla olabilir.Cofasoyu genel olarak kullanmayı biliyorum fakat 1 sayfa çizdikten sonra projeye devam edemiyorum diğer sayfalara nasıl devam edeceğimi bilemediğim için tek sayfada kalıyorum.Mesela ilk 3 sayfa ana besleme girişi ve güç devresi ile ilgili olacak diğer sayfalar ise kumanda ve sinyalisazyon devreleri olacak sayfalara nasıl devam edeceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

sn.oktays
proje sekmesi seçili iken fareden sağ tuşu tuklayıp yeni urdanda sayfayı seçin aynı işlemi tekrar ettiğiniz sayıda sayfa açılır

Selam,
Yan tarafda bulunan proje ağacı içerisinde projeni seç. Daha sonra fareyi sağ tıkla ve yeni kısmına gel. Burada sayfayı seç. Böylelikle yeni bir sayfa yaratmış olursun. Çizim sırasında yine yan tarafda bulunan proje ağacı üzerinden sayfa numarasını seçip fare ile sağ tıklarsan ve en alttan özellikleri seçersen sayfa ile ilgili tanımlamaları yapabilirsin. Bu bilgiler aynı zamanda sayfa antet kağıdına otomatik gelir. Kolay gelsin

Selamlar
Su da ayrı bi cözüm olabilir cizdiğin sayfanın üstüne gelip kopyala yapıp ardındn projenin üstüne yapıstır yaparsan aynı sayfa gelecektir sora cizdiklerini silebilirsin sana yeni sayfa olur.

Yapılan yorumlara ek olarak herhangi bir durum için firmadan ücretsiz teknik destek alabilirsiniz.

konu hakkında yardımcı olan bütün mesletaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum hepiniz çok sağolun.

bnimde bi sorum olacak cafaso6.1 de cizim yaptıktan sonra malzeme listesi cikartmasini istiyorum xls.(excel) olarak cıkartıyor ama giremiyorum dosya bozuk diyor ??

herşeyden önce sayfa boyutunu ayarlamayı unutma.

mert bilgi islemin sitesinde video eğitimleri var..indirip izlerseniz tüm ayrıntıları ile coffaso ile ilgili sorularınıza cevap bulabilirsiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,390
Kullanıcılar
450,275
Son üye
mustafa0638

Yeni konular

Geri