Cnc spindle yerine freze kullanma

cnc0095

Üye
Arkadaşlar Merhaba,

Kendime 3 eksenli, 2 başlı bir cnc router yapmaktayım ve bu konuda acemiyim step ve kasa işlerini halletsem de spindle konusunda sorularım bulunmakta. Bu cnc de spindle yerine freze kullanmak istiyorum sadece 3d ahşap oyma işlemleri yapıyorum bir kesim aşağı yukarı 3 ile 4 saat arası değişmekte ve bir günde birden fazla kez kesim yapabilirim. Makita rt0702c frezesi böyle uzun süreli çalışmaya dayanabilir mi? Bu konuda tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar Merhaba,

Kendime 3 eksenli, 2 başlı bir cnc router yapmaktayım ve bu konuda acemiyim step ve kasa işlerini halletsem de spindle konusunda sorularım bulunmakta. Bu cnc de spindle yerine freze kullanmak istiyorum sadece 3d ahşap oyma işlemleri yapıyorum bir kesim aşağı yukarı 3 ile 4 saat arası değişmekte ve bir günde birden fazla kez kesim yapabilirim. Makita rt0702c frezesi böyle uzun süreli çalışmaya dayanabilir mi? Bu konuda tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.
Merhaba. Bu tür frezeleri kullananlar var tabiki. Ama bahsettiğin kadar uzun süre bu cihazların sağlıklı çalışacağını düşünmüyorum. Çok iyi soğutman gerekli. Frezenin kendi pervanesi bu süre için soğutamaz ayrıca kömür değiştirmek çok problem olur senin için. 4 saatlik işin ortasında motor teklemeye başlarsa işin zor. Bence bütçeni biraz daha zorlayıp 0.75 0.50 kw bir spindle motor alman daha mantıklı.
Kolay gelsin

Ben bir süre kullandım. Isınıyor ama çok değil. Ilıktan biraz daha sıcak. Fakat çok gürültülü. Yanında durulmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri