CNC Freze Yapmak İsteyen Varmı?

Selamin aleyküm Arkadaslar ben endüstri mühendisiyim almanyada yasiyorum
bende cnc yapmaya karar verdim keni modelimi 3d ve 2d cizimlerini tamamlamak üzereyim (burada tasarim mühendisi olarak calisiyorum avde occuklarim icin ahsap oyuncaklar tasarlamak icin yapiyorum ) 3 eksenli bir karta ihtiyacimvar satin alabilecegim bir kart olabilir yada kendim devre elemanlarini yerlestire bilecegim bir sekilde de olabilir tabiki
karta olmasini istedigim özelik eksenlerde limit kesisi özelik olmasi gerekiyor yani makinada mekanik cakisma olmasini engelemek icin yada bunu programla yapa bilirmiyim mak3 ile mesela bana bu konuda bilgi verebilecek arkadaslarim icin
************** yardimlariniz icin simdiden cok tesekür ederim

Merhaba

kart için masaüstü bilgisayar ve paralel portun olması gereliyor. MACH3 de limit sensörü koyabilir yada home sensörü koyarak eksen boylarını belirleyebirsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar bana sadece 50cm 50cm cnc lazım yapan varsa mail atsın *************

Moderatör tarafında düzenlendi:
bence cnc yapmak istiyorum yardım bekliyorum nerden baslıyacagımı bilmiyorum

S.A.
size elektronik ve yazılım konusunda destek olabilirim.... eğer halen destek gerekiyorsa tabiki....

msjınızı henüz gördüm mehmet bey benm biraz yardıma ihtiyacım olucak cnc router yapmaya çalışıyorum ve makina aksamında bi sıkıntım yok ama elektronik kısmını çözemedim benim 3 Adet 1.5 A step motor sürebilmem için PC ve Makina arasında ihtiyacım olan teçhizatlar tamolarak nelerdir yardımcı olabilirmisiniz yani ilk olarak kontrol kartı(Step sürücü) güç kaynağı başka neye ihtiyacım var ve güç kaynağımı seçerken kaç Amper olması gerekir yardım ederseniz çok sevinirim...

50x50 cnc yapmak isteyenlere Bu modelin parçalarını kit halinde yollayabilirim.isteyene montajlı olarakda yollayabilirim. Resimdeki model 12mm lik tij le yapılmıştır ,istenirse 16/5 hatveli vidalı mille de yapılabilir.Üst tablası tercihe göre mdfsunta,fiber veya aluminyumdan yapılabilir.

Son düzenleme:
cnc freze yapmayı planlıyorum nerden başlamam gerekir yardımlarınızı bekliyorum
bu konuda ciddi olan diğer arkadaşların yardımlarını bekliyorum
ölçü konusunda henüz bir planım yok 50*50 veya birazdaha büyük olabilir
yalnız maliyet düşük olması terciğimdir bu yapılan makinada yalnızca plexi işlemeyi planlıyorum

turgut 94 , makinan oldukca güzel maşallah , basit ve kullanışlı senden ricam bu kullandığın kalın aliminyum plakalardan nasıl temin edebilirm fiyatları nedir , çünki küçük yerleşim beldelerinde bu tür malzeme bulmak oldukca zo, ben bandırmadayım. bir adres olursa bizde sipariş verebiliriz. teşekkürler

istediğiniz malzemelerin cinsini ve ölçülerini özelden yazabilirseniz sizlere yollama konusunda yardımcı olurum.ayrıca step motor ve sürücüleri da temin etme konusunda yardımcı olabilirim.

turgut94 işi iyicce ticarete dökmüş bişey isteyen olunca direk ben gönderirim diyo acaba bu forumun amacı ssatış yapmakmı isteyene yardımcı olmakmı o kadar mesajı var birinde sürücü kartının dosyaları yok sadece resimleri koymuş isteyenede satış sitesinin linkini veriyo

teşekkür ederim, bugün 3-4 günlüğüne memleke geçiyorum dönüşte , gerekirse resimleri cizer gönderirim. daha iyi olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,326
Kullanıcılar
450,168
Son üye
onuruslu

Yeni konular

Geri