CCS C'DE UZMAN KİŞİLERİ BEKLİYORUM !!!

gomorra

Üye
Projede referans reosta direnç yüzdemiz %0'dır.Bu yüzdeye karşılık gelen Vref=0,0953138v tur.Vmax=0,133494v tur.sistemimizde max gerilim farkı ise Vmax-Vref=38,2mv tur.Kantarımızın ölçeceği max yük 100kgdir. Yani 38,2mvlik değişim 100kg ye karşılık gelmektedir.Projede keypad'in 3 butonunu kullanıcam.Bunlar;

M- :Ölçüm süresini başlatır.
M+ : Ölçüm süresini sonlandırır.
MRC :Ölçümü resetler.
Çalışma prensibi;sistem ref noktasında başlamaktadır.(%0).M- tuşuna bastığımızda 5 sn beklemektedir.Bu arada bu süre zarfı içinde reostamızı hareket ettirmekteyiz.M+ tuşuna bastığımızda reostanın en son konumu bizim son değerimizdir. (Son değer-ref.değeri) alınıp bu değer dijital değere çevrilir. (38,2mv 100kg ise şu kadar mv x kilo olur gibi)

sana yeniden program mı lazım ona göre yardımcı olmaya çalışacağım buna benzer bir işi süleyman demirel maden müh bölümünden istemişlerdi cevap bekliyorum.

Evet bana bu devrenin çalışma prensibine göre ccs c de pic yazılımı gereklidir.LCD'DE istediğim değerleri göremiyorum.mv değişimine göre belirlenen katsayı ile kilo görüntülenecektir.

verdiğin programı inceledim. vref- & vref+ değerleri pic'in üzerinde bulunan portlara girecek voltaj değerleridir. illaki 32 mv değeri belirlediğin sınırlar içerisinde mi olması gerekiyor??

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,065
Son üye
4r4wn

Yeni konular

Geri