Cata CT-9184 Zaman Şalteri Bağlantıları

muzaffer2163;
L ve N etiketli klemensler zaman saatinin besleme girişleri, yani L yazan klemense faz, N yazan klemense Nötrü bağlayacaksın.
1 ve 2 nolu klemenste çıkış klemensleri. Ne yapacağını tam olarak anlatırsan ona göre çıkış klemenslerine ne bağlayacağını söyleyebilirim.
Kontrol etmek istediğin devrenin beslemesini 1 nolu klemense gir; 2 nolu klemensten çıkış alıp devrene bağla. Kısaca zaman saati çıkış verince 1 ve 2 nolu klemens arasındaki kontağını kapatarak devreni sürer.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
yapmak istediğim şey bir lambanın benim istediğim saatte yanıp sönmesi aldığım zaman saatinin linki
Cata Plus CT-9184 Zaman Şalteri GittiGidiyor'da 57994958 burada üstte L-M-N bir klamanste yanındaki klamenste 1-2 yazıyor buralara tek kablo mu girecem bilmiyorum aşağıda 2 klamans daha var orada bir şey yazmıyor resme bakarsanız aynısı burada faz ve nötr nereye bağlayacağım lambaya elektrik nasıl vereceğim bu istiyorum yardımcı olursanız

arkadaşım kadir 1978 anlatmış. a1-a2ye 220v verecek a1 den kontak ucuna köprü yap diğer kontak ucundan çıkış yap kontaktörün bobin ucuna bağla kontaktörün diğer ucunada nötr ver .slm

Mesajımın tamamını okuduğunuza eminmisiniz.
L-M-N yazan yerde iki klemens vardır. L Klemensine FAZI; N Klemensine NÖTRÜ bağlayacaksın. ( LMN Yazan yerde L FAZ , N NÖTR, M DE YÜKÜ TEMSİL EDER. )
1-2 Yazan yerde yine iki klemens vardır.Lambaya götüreceğin faz kablosunu getirip 1 nolu klemense gir. 2 nolu klemense de bir kablo bağlayıp ucunu lambaya faz olarak götür. Lambaya bağlayacağını nötrü direk bağlayabilirsin. Yani kısaca lambaya bağlayacağın nötrü direk bağlayacaksın; fazı ise 2 nolu klemensten alacaksın.

anlamıyorum resim atmak çok mu zor

- - - Updated - - -

anlamıyorum resim atmak çok mu zor

jpfq04.jpg

Yok bu yetersiz dersen aşağıdaki konuyu incele Arkadaş çok güzel anlatmış.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/kontaktör-zaman-saati-ve-bir-lamba-baglantısı.72934/

BAĞLANTIYI YAPTIKTAN SONRA SATIN AYARLAMAYA GELDİ SIRA HER DİLİM 15 DAKIKAYI TESİL EDER
ÖRNEĞİN SAAT 5 YANIP 12 DE SONMESİNİ İSTEĞİN BİR LAMBA İÇİN 5 DEN 12 YE KADAR OLAN DİİMİ SAĞ TARAFA KAYDIRACAKSIN VE SAATI GÜNCEL SAATE AYARLAYIP BIRACACAKSIN ZAMANI GELDİĞİNE ALTAKI TIRNAK YUKARI KALKACAK VE LAMBA YANACAK

Merhaba dostum acaba saati güncel saate nasıl ayarlıcagımızı ve diğer ayarlamaları adım adım anlatırmısın lütfen mesela ayarlama yapılırken sigortası kapalımı olacak ilk olarak saatmı ayarlanacak vs.... Bizim bahçe için müteahhit bunu kullanmış bize yeni lazım oldu ve kullanmasını bilmiyoruz. Teşekkürler

zaman saatininin kapağını kaldırdığın zaman imleci görcdeksin saat kaçsa imlecin oraya getireceksin hepsi bu sigortanın acık olması kapalı olması önemli değil...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,435
Kullanıcılar
450,361
Son üye
trise

Yeni konular

Geri