cat 5 lan kablosu

aponal

Üye
cat 5 internet için en uzun mesafe kac mt dir yavaşlaması önemli diğil en uzun mesafe şimdiye kadar kac mt kullandınız ve sonuc nedir

125-130 mt de PC bağladım. Standartlar max.90mt. der. Cat 6 ile 185 mt kullandım

standartlara göre repater cihazı kullanmadan 200 mt repater cihazıyla mesafe artar. Ama bulunduğun ortam da etkiler (manyetik alanın yoğunluğu, radyo dalgaları vs...)

oda içi dolaşımı 60 mt sorun olmadı 100 mt ye kadar sorunsuz olur diye düşüyorum

cat5 kablosu(nexsans,pirelli,hes,telteks) şimdiye kadar en fazla 75 metre kullandım oda 3 sene önce 3 senedir cat6 kullanıyorum tavsiyem çok uzun metraj kullanmayın ve tesisatı çektiğiniz yer kuvvetli akımla beraber çekerseniz randıman alamayabilirsiniz

cat 5 50m cat6 80-90m üzerinde sorun çıkarmaya başlıyor.Bura arada kullanılan yerdeki gürültü de çok önemli

Gerilim kablosu olmayan sac kanal üzerinden 280 m kablolama yaptık bağlantı kopukluğu olmuyor...

Bana 280m biraz abartı geliyor.Çünkü bu protokol gerilim tabanlı bir protokol olduğu için uzun mesafelerde elektrik gürültüsü. kablo direnci vb. şeylerden çok çabuk etkilenebiliyor

cat 5e kulandım 180 mt. mesafede 100 mbit hızında sorunsuzdu.yanlız kaliteli kablo kullan birde 2 tip bağlantı var cross-düz buna dikkatetmen lazım.kolay gelsin.işi yaptığım yer çelik fabrikası ve acayip elektrik alanı vardı.fakat elektrik alanının 50 hz. olduğunuda unutmamak lazım

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri