Buzdolabı için sürekli güç kaynağı yardım

ups seçimide olmaz ? teoride evet uyğulamada oda olmaz ?
180 waat çalışma anında çeken demaraj akımında ne çeker önce onu bulmak lazım ve buzdolabının kapağı ne kadar sıklıkla açılıyor onu görmek lazım birde online ups 1000kwa olan cihaz 120 amper aküyü çok uzun sürede şarj eder birde şarj analizörünü yorar uyğulama tamammen sekteye uğrar

benim uyğulamalarda yaşadığım deneyimden kaynaklı söylüyorum
zaten online ups firması olarak bu bilgiye evet olur diyorsa bir sıkıntı vardır derim
bir asm memuru arkadaşım bunu denedi ve kendisi her ay akülerini alıp akücüde şarj'a bağlatıyor
evet ilk zamanlarda akü direnci iyi olduğu için gitti sonradan ölüm gerçekleşti
benim nietim kazanmak değil sadece asm memurlarına ve eczacılara yardım etmek
bir asm buzdolabı ev tipidir genelde ve onun için 2000 wa cihaz önerimdir
ama 2000 wa ile 3000 wa arasında sadece 50 tl fiyat farkı olduğu için önerim genelde 3000wa'dır
tabi bu önerilerim farklı bir cihazdır online ups değildir
dışarıdan geniş akü bağlama seçeneği olan 50 amper şarj analizörü olan isteğe bağlı yükseltme seçenekli bir cihazdır
örnek : 3000wa cihaz 400 amper akü gurubu ile yani 12volt 200+200 = 400 amper akü ile çalışma süresi 8 saat gibi ?

bir asm buzdolabı için çıkan fiyat : ortalama 5000 tl
bir eczane için çıkan fiyat : 8700 tl

bunların içinde pc . yazar kasa . camera kayıt cihazı
gibi birçok şeylerde ilave edile biliyor

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
wa nedir, neyin kısaltması?

2000 va ups ve 2 adet 12 volt 60 ampersaat akü çalıştırır diyorsunuz doğrumu anladım. 3000 lik olursa daha iyi olur demek istediğinizi anladım.

120 amper akü tahmini söylüyorum ama ( 3 saat ) çalışır sanırım bu kapağın kaçdefa açıldığınada bağlı tabiki
İsterseniz bana ulaşın detaylı anlatayım tahminim anlıyorsunuz yada çok araştırmışsınız faceden ulaşa bilirsiniz ( dumluelektrik ) arama yaparsan bula bilirsiniz 5.4.6 2.8.2 28.00

Talep eden başkası. Benim hesaplarıma göre 2 adet 12 volt 60 amper akü ve 1000 va sinüs ups yetmesi gerekiyor.

mantık olarak evet yeter görünüyor evtipi buzdolaplarında sorun olmuyor genelde ama uğur buzdolabı var genelde eczanede kullanılan onlara yetmiyor bilginize
birde buzdolabı denilince işin ucu b....deynek dostum sıkıntısı bol oluyor bu yüzden mantığı bir kenarı bırakıp üst olarak düşünmek daha doğru olur
invertör seçimi yapacaksanız eğer bu konuda birçok açık nokta var bunları çözmek için 3 sene verdim ama sonuca ulaştım çalışma pirensibi olsun hata ve zarar vere bilecek nelerden zarar göre bilir bunları çözmem baya zaman aldı
online ups özellikle söylüyorum ( çok verimli bir ups'dir ) lakin akü sıkıntısı her yıl var ve dışarıdan bağlanan aküler hiç bir zaman randıman tutmuyor deneyen çok var yapanda var ama hiç birisi tutmuyor bilginize

Eczanede kullanılan uğur buzdolabının etiket gücü nedir. Buradakinin gücü 180 vat onu biliyoruz.

300 ile 350 arası oluyor genelde ve bu buzdolabı zorunlu olacak bilginize sistem kurar iken ona göre kurmanız gerekmektedir
2 adet 3kw inverter kullanmanız gerekir biri pc ve diger cihazlar için biriside sadece buzdolabı için kurulacak
kurulacak sistemde verim istiyorsanız ve size durmadan dönüşü olmasın sorun yaşamak istemiyorsanız

olması gereken ( 3 kw buzdolabı için 2 adet 140 amper akü kullanmanız ve bunu seçerkende dikkatli olmalısınız çalışma süresi 9 saat ortalaması dolap kapağı açılıp kapanıyor çünkü unutmayın

3 kw pc yazar kasa pos cihazları nöbet ekranları alarm cihazı 400 wat aydınlatma 2 adet 140 amper akü
çalışma süresi 6 saat ortalama ?
yeterlimi

lütfen dikkat edelim kurulumu gerçekleşen cihazlar akü voltajını çok sever bozuk akü ucuz akü kullanımı hem sizi hem kullanıcıyı sıkıntı yaşatır

maliyet söyleyim ( 3+3 = 6 kw cihaz ve aküler voltaj similasyon işçilik 8700 tl
daha fazla düşürmeye kalkarsanız emin olunki sıkıntı yaşarsınız

ilk etapta herkez size 4 saat gitse yeter diyor sonra devamını istiyor bilginiz olsun uzakta bulunan eczacılara paket sistemde yolluyorum kendileri kuruyor zor değil kurması her elektrikçi arkadaş yapa bilir

ayrı zamanda sistemde hiç bir şekilde enerji kaybı olmadan enerji kesildiği andan itibaren hiç farkına varılmadan geçiş oluyor 20 ms arasında olduğundan netten bile düşmüyorsunuz gerçekten mantıklı ve kullanışlıdır

nöbet ekranı derken bulunduğunuz yerlerde varmıdır bilmiyorum ama mecburi olacak bilginiz olsun 2 adet 17'' ekran ve kendine ait modemi var bunlar eczane kapalı iken dışa bakan ekran nöbetçi eczane hangisi olduğunu söylüyor ve şeması oluyor buyüzden hazırlı yapar iken dikkatli olunki birdaha ek masraf yapmayın
maliyet yüksek görüne bilir ama emin olunki daha aktif çalışan ve verimli cihaz yok bunu ben kendim geliştirdim ve yaklaşık 3 yıldır deneyim ve kullanımlarımız için söylüyorumki mükemmel
iş para kazanmak değil bilgi ve yardımcı olmak ve bütçeyi çöpe atılmasını istemiyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,316
Kullanıcılar
450,149
Son üye
yusuf_19034

Yeni konular

Geri