Bu nasıl eğitim

Ertek68

Profesyonel Üye
Merhaba Arkadaşlar.
Benim oğlum Endüstri Meslek Lisesi 11. sınıfa (Lise 3) gidiyor.
Elektrik bölümü okuyan bu çocuğun haftalık ders programında;

Matematik : Hiç yok
Fizik : Hiç yok
Kimya : 2 saat
Edebiyat : 3 saat (Ayrıca Ders sonu kurs programı var)

Allah aşkına bu nasıl eğitimdir. Nereye gidiyoruz.
Çocuk sınıfın başarılı çocuklarından ama; daha FAZ ile NÖTR ü tarif edemiyor.
Ben aynı okuldan 1990'da (26 yıl önce) mezun oldum. Yemin ederim o zaman şimdikinden kıyaslanamayacak kadar iyiydi.
Atölyelerine girip baktım. O zamanki atölye çok daha iyiydi (Bina olarak aynı yer).
Geçen yıl işini yaptığım şirketlerden iki takım çıkma PLC - OP-panel (S7-200 - TD200) temin edip okula verdim. Çocuğa soruyorum bir daha görmedik diyor.
Ne olacak bu eğitim sisteminin hali.

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Malesef yeni nesilin gidişatından hiç umudum yok. Eğitim sisteminin durumu ortada. gençlerimizde kısa yoldan köşeyi dönmenin hayalindeler. ( genel konuştum kişiye özel bir yazım değildi ) Allah sonumuzu hayır etsin.

Bence suç tamamen eğitim sistemi anlayışında. Bugün Üniversite eğitimleri bile tamamen ezber mantığı ile yürüyor. Tamamen torpille profesör, doçent, yar. doçent olmuş adamlar ders verme kabiliyetinde değiller maalesef. Her şehirde sadece üniversite açmayla lise mantığı gibi mezun verirsiniz ancak. Sorgulama yeteneğinden uzak ve tamamen hazıra konma eğiliminde bir nesil yetiştirirsiniz. Üniversiteler bu halde iken liseleri düşünemiyorum.

Merhaba Arkadaşlar.
Benim oğlum Endüstri Meslek Lisesi 11. sınıfa (Lise 3) gidiyor.
Elektrik bölümü okuyan bu çocuğun haftalık ders programında;

Matematik : Hiç yok
Fizik : Hiç yok
Kimya : 2 saat
Edebiyat : 3 saat (Ayrıca Ders sonu kurs programı var)

Allah aşkına bu nasıl eğitimdir. Nereye gidiyoruz.
Çocuk sınıfın başarılı çocuklarından ama; daha FAZ ile NÖTR ü tarif edemiyor.
Ben aynı okuldan 1990'da (26 yıl önce) mezun oldum. Yemin ederim o zaman şimdikinden kıyaslanamayacak kadar iyiydi.
Atölyelerine girip baktım. O zamanki atölye çok daha iyiydi (Bina olarak aynı yer).
Geçen yıl işini yaptığım şirketlerden iki takım çıkma PLC - OP-panel (S7-200 - TD200) temin edip okula verdim. Çocuğa soruyorum bir daha görmedik diyor.
Ne olacak bu eğitim sisteminin hali.
Hocam çok haklısın sen. İnanki şimdiki nesil eğitim ve öğretim den bende memnun değilim. Yanımda çalışan 2 liseli genç meslek lisesi son sınıf inanki kaçak akım rölesi ve sigorta bile takamiyorlar. Şimdi öğretmeni suçlamak da olmaz hadi gençlerde varsa sorun.. bence hakkımızda hayırlısı olsun..

Hocam çok haklısın sen. İnanki şimdiki nesil eğitim ve öğretim den bende memnun değilim. Yanımda çalışan 2 liseli genç meslek lisesi son sınıf inanki kaçak akım rölesi ve sigorta bile takamiyorlar. Şimdi öğretmeni suçlamak da olmaz hadi gençlerde varsa sorun.. bence hakkımızda hayırlısı olsun..
Gençler işlenmemiş cevherlerdir. Biz onları nasıl yetiştirirsek öyle devam ederler.
Okul konusunda; Suç Öğretmende mi, Okul İdaresinde mi, Milli Eğitim Müdürlüğünde mi, Bakanlıkta mı....??
Ben bilemem. Bildiğim bir şey var. Elektrik bölümünde okuyan çocuğa Matematik dersi değilde Edebiyat dersi, Fizik değilde Kimya dersi vermek, Eğer başka hesaplar yok ise ahmaklıktır.

Öğrenci,en son halkadır.Hatalı sistemden!
kaliteli eğitim çıkmaz.Tabiiki başka he-
saplar ! sonucudur bu.Bu işleri kotaranlar,
işlerini tesadüflere bırakmayacak kadar da akıllıdırlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri