buşonlu sigortanın otomatik sigortayla degişimi

ibrahim1996

Katılımcı Üye
bir apartman dairesinde ki sigorta panosunda buşonlu sigotra ile yapılmış bir tesisat var ben bunu otomatik sigorta ile degiştirmek istiyorum ama buşonlu sigortada 25 A 500 V yazıyor buşonlu sigorta ile tesisat yapmadım için otomatik sigorta da mı 25 A olarak takıllacak bilemiyorum
ilgilenen lere teşekkür ederim...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Yeniden hesaplamanız gerekecek.Talep gücü ,kablo kesit...vs.Buşonlu sigorta yapıldığı zamanlar alıcılar bu kadar fazla yoktu.Kablo kesitide ona göre seçilmiştir kesin.Hatta buşonlu sigortanın üzerinde yazan değerde de olduğunu hiç sanmıyorum, şimdiye kadar çook elektrikçi görmüştür.

bir apartman dairesinde ki sigorta panosunda buşonlu sigotra ile yapılmış bir tesisat var ben bunu otomatik sigorta ile degiştirmek istiyorum ama buşonlu sigortada 25 A 500 V yazıyor buşonlu sigorta ile tesisat yapmadım için otomatik sigorta da mı 25 A olarak takıllacak bilemiyorum
ilgilenen lere teşekkür ederim...
Amper aynıdır kardeşim buşonlu sigorta ile otomatik sigorta da aynıdır.

sagolun bilgilen dirdiginiz için

Bişonlu sigortanın kısa devre amperi yüksektir 10kA gibi.
yani benim bu tesisatda kullanılan 25A buşonlu sigorta söküp 10 A otomatik sigortamı takmam gerekiyor............................................

Doğrusu Bu buşonlu sigorta bulman zor 10kA sigorta bulamam sanma eğer bulamazsan bana ulaş allen bradley var bende ve bütün sigortalar 10kA.Amerikan menşei ama isviçre veya italya imalatı çin değil

Doğrusu Bu buşonlu sigorta bulman zor 10kA sigorta bulamam sanma eğer bulamazsan bana ulaş allen bradley var bende ve bütün sigortalar 10kA.Amerikan menşei ama isviçre veya italya imalatı çin değil
şimdi ben bu ev tesisatına25a buşonlu sigortayı söküp tüm elektrikçilerde bulunan standart 25a otomatik sigorta taksam sıkıntı olurmu bu arada panoda 4 tane 25a buşonlu sigorta mevcut ne yapmam lazım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,101
Kullanıcılar
449,801
Son üye
Ayşegülll

Yeni konular

Geri