buşonlu sigortanın otomatik sigortayla degişimi

Sigorta akımı,söktüğünüz sigortanın aynı akımdaki olacak.25 amp,B tipi 10 kA ( Yönetmeliğe göre ) olacak.Her elektrikçide bulunan harcıalem tiptir.Kaliteli marka ! olmalıdır.Aydınlat-
mada kullanılanları 6 amp.piriz devresindeki sigortaları da 16 amp. yapmanız gerekir.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
NORMAL bir ev 7 kw çekse senin 40A sigorta seçmen gerekir.

Sorun daire içi sigorta kutusunda ana sigortayı değiştirmekle bitse keşke :)
buşonlu sigorta varsa tesisat eskidir 2 en fazla 3 linye vardır, sac boru tesisatı, çıplak nötr v.s. v.s. ayrıca kolon kesitide önemli, köklü revizyon gerekir...

Sorun daire içi sigorta kutusunda ana sigortayı değiştirmekle bitse keşke :)
buşonlu sigorta varsa tesisat eskidir 2 en fazla 3 linye vardır, sac boru tesisatı, çıplak nötr v.s. v.s. ayrıca kolon kesitide önemli, köklü revizyon gerekir...
sadece 4 adet sigorta var onlarda buşonlu sagolsun arkadaşlar yardımcı oldu 4 tane 25a otomat taktım buşonları söküp

sn yaşlı uzman dediklerinize bende katılıyorumm fakat ev sahibi böyle istiyor ben söyledim amaaaaaaa

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri