BT30 spindle projesi

IMG_20160105_223020.jpg

IMG_20160105_223133.jpg

Yaylari sikmak için somun göremedim birde drawbari biraz daha uzun yapsaydin takim icinden su verme bile baglayabilirdin

Olabilir. Önemli değil tekrar yapabilirim.

Somun yerine tepeden M6 civata ile keseceğim silindirik parçayı (yaylarla aynı genişlikte) sıkacağım. Amacım motoru olabildiğince kısa tutmak olduğu için tasarımı böyle yaptım fakat değiştirebilirim.

Takım içinden su veren spindle'da su drawbar'ın içinden mi veriliyor? Eğer öyleyse 120mm'lik drawbarın ortasından 1-2mm çapında delik açma imkanım yok tabi.

@Suat_Korkmaz yaylanma işini denedin mi vidyo var mı?
Bülent yaylanmayı denemedim, ana mili henüz kesmediğim için fakat hesap kağıt üstünde tutuyor. Açma kapama için toplam 5mm drawbar hareketi olacak. Fazlası yayların ömründen yer ve pnömatik silindirin tasarımını değiştirir. DIN2093 çanak yayların esneme ve force verileri aşağıdaki bağlantıda görülebilir. Benim kullandığım D2010211

http://www.bellevillesprings.com/disc-springs-din-2093.html

Olabilir. Önemli değil tekrar yapabilirim.

Somun yerine tepeden M6 civata ile keseceğim silindirik parçayı (yaylarla aynı genişlikte) sıkacağım. Amacım motoru olabildiğince kısa tutmak olduğu için tasarımı böyle yaptım fakat değiştirebilirim.

Takım içinden su veren spindle'da su drawbar'ın içinden mi veriliyor? Eğer öyleyse 120mm'lik drawbarın ortasından 1-2mm çapında delik açma imkanım yok tabi.

M6 civata biraz düşündürdü açıkçası sıkma kuvvetini ayarlarken ve ileriki dönemde umarım sorun yasamazsin

İçten su verme üniteleri drawbarin içinden su verir tabi pull stad in delik olmasi gerekli bide su girişi icin drawbara rotary joint takman gerekiyor

Büyükmüş.

Ana mil için çelik geldi. 2080 yüksek karbon oranlı. 50x250mm

IMG_20160107_133448.jpg

Bu noktada bir problemle yüz yüzeyim. Parçanın uzunluğu 250mm. Benim tornanın 2 punta arası genişliği 400mm. Bu parçayı boydan boya 10mm delmem gerekiyor ama benim torna biraz ufak kalıyor yani. Bu yüzden önce normal (kısa) bir matkap ile delmeyi düşünüyorum. 50mm delerim yani. Sonra bir boy uzun matkap ile 50mm daha delerim. Sonra bir boy daha uzun matkap. Böyle böyle parçayı boydan boya delebilirim diye umuyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,396
Kullanıcılar
450,282
Son üye
emrekrtd11

Yeni konular

Geri