Bosch sms43e02tr devre şeması var mı ?

Alkali01

Üye
selamlar arkadaşlar. bosch sms43e02tr, makinenin kartında kısa devre var sanıyorum emin olmak için elinde bu kartın devre şeması olan var mı ?

Ekli dosyalar

• bosch-bulasik-makinesi-smstr-2-program-kart-5778-31-B.jpg
    bosch-bulasik-makinesi-smstr-2-program-kart-5778-31-B.jpg
    22.5 KB · Görüntüleme: 38
Karta ait şemanın paylaşılacağını pek düşünmüyorum.Arızanızın ne olduğunu hata kodu ile birlikte açıklarsanız yardımcı olalım size.

Karta ait şemanın paylaşılacağını pek düşünmüyorum.Arızanızın ne olduğunu hata kodu ile birlikte açıklarsanız yardımcı olalım size.
İyi akşamlar ustam benimde 3 programlı bosch bulaşık makinem var cihazda su ısıtma sorunu var ısıtılıcı pompa kısmı değişimini yaptım ama sorun halen devam ediyor. Kart üzerindeki röleleri kontrol ettim sağlam, rezistans sağlam 20 ohm, ntc ölçümleri 1-2 ucların :10kohm, 2-3:10kohm, 1-3:20 kohm değerlerinde makine çalıştığında su alımından sonra rezistansın rölelerini 2 saniye kadar devreye alıyor sonra enerjisini kesiyor bir daha ısıtma yapmıyor, ısıtma yapmadan çalışıyor.

Kartınızın resmini paylaşın yardımcı olayım.Genelde arıza kutupsuz kondansatör ve triyakta çıkıyor.

İşaretlediğim malzemelerin sağlamlığını kontrol edin,eğer imkanınız yoksa değiştirin.
4goqew3.jpg

Kart üzerindeki kondansatör değeri ne ise onu takın.

mkro6ad.jpg

İyi günler ustam B32922 X2MKP/SH Kondansatör değeri 186nF normal mi acaba
Arızalı da değildir, normal de değildir. Şimdilik idare eder.
EMI filtrede kullanıldığı için, bir süre daha kullanılabilir.
selamlar arkadaşlar. bosch sms43e02tr, makinenin kartında kısa devre var sanıyorum emin olmak için elinde bu kartın devre şeması olan var mı ?
Kartın arka yüzünde malzeme varsa resmini ekler misiniz?
Kısa devre olduğunu nerden anladınız?
İşaretlediğim malzemelerin sağlamlığını kontrol edin,eğer imkanınız yoksa değiştirin.
Ekli dosyayı görüntüle 103343
Kısa devre den şüpheleniyorsanız;
TNY264GN ve mosfetler, 7805, köprü diyot kontrol edilecek.

4goqew3.jpg

Son düzenleme:
Arızalı da değildir, normal de değildir. Şimdilik idare eder.
EMI filtrede kullanıldığı için, bir süre daha kullanılabilir.

Kartın arka yüzünde malzeme varsa resmini ekler misiniz?
Kısa devre olduğunu nerden anladınız?

Kısa devre den şüpheleniyorsanız;
TNY264GN ve mosfetler, 7805, köprü diyot kontrol edilecek.

Ekli dosyayı görüntüle 103392
iyi akşamlar hocam kısa devreden şüphelenen benim kartım değil konu açan kişinin kartı, benim kartın sorunu ısıtma rezistansı 2 sn devreye alıp sonra devreye tekrar girmemesi bulaşıkları soğuk yıkaması Not: ısıtıcılı pompa yenisi ile değişti

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri