bosch max ısıtma sorunu

role sağlamlığını , kablo soketleri , kabloları ve ısıtıcıyı iyi kontrol etmek gerekiyor. dediğiniz gibi role çekiyor ise mutlaka basit bir yeri atlıyorsunuz
Test moduna aldığımızda ısıtma kısmında tık diye ses geliyorsa kart sağlamdır diyebilir miyiz?
Test moduna aldığıma 45sn süreyle herhangi bir arıza uyarısı çıkmadı. O zaman NTC de sağlam galiba.
Isıtıcının sağlamlığına eminim, çünkü değiştirdim. Soketleri de çıkarıp tekrar takmıştım. Kablolarda da sorun görünmüyor. Ne yapacağımı bilemedim.

sayın ustam teste aldıgımda tık sesi geliyor demişsin role ayaklarında catlak veya role arızası ola bılır emin olmak için role ayaklarını kısa devre yaparak kontrol etmenı onerırım roleden ses gelsede pilatin yanmıs ola bılır ............

Ali ustam kolaygesin, BOSCH maxx 7 çamaşır makinası ısıtmadan yıkama yapıyor,gözle görünen bir problem yok,nereden kaynaklanıyor olabilir.

İşin kötüsü makine elimin altında değil. Durumu kötü bir aile dostumuza iyilik olsun diye 2. el aldım ama oyuna geldim. Uzakta olduğundan makinenin orasını burasını da söküp bakamıyorum. En iyisi makineyi söküp eve getireyim de düzeltip geri götüreyim. Uğraşmam gerekecek gibi. Röleden çekme sesi gelmesine rağmen bozuk olabilir diyorsunuz. Demek ki kartta sıkıntı var.

IMG_20130819_124003.jpgIMG_20130819_124011.jpg

Bir mesaj önce resimlerini gönderdiğim kart siemens xlm 860 model makinaya ait olup . makina ısıtma yapmamaktadır . Rezistansı kontrol etim rezistans sağlam. kartdaki roleden arıza yaptığını düşündüğüm için kartı söktüm ve resimde görüldüğü üzere karartıların olduğu bölgede sıkıntı olup olmadığını bilemedim. role leğimlerinde kopuk vs bir şey göremedim . yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. kolay gelsin ustalarım. (makina bosch maxx tarzı )

Moderatör tarafında düzenlendi:
ustam makınayı teste denedınmı ısı rolesı çekıyormu ?
ntc yı ve kabloları kontrol ettınızmı ?

Ustam ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Test programında 90 dereceye getirdiğimde belirli bir suyu aldıktan sonra ısıtmaya girmesi gerekirken belirli bir suyu alıp pompa devreye giriyor ve kırk saniye sonra duruyor . diğerlerini kontrol ettim. teşekkürler

ustam makinayı göstergeye taktığımda fark ettim ki role bir saniyeden daha kısa bir süre devreye giriyor ve çıkıyor . yani çekiyor ve hemen bırakıyor gibi. sonrada pompa devreye giriyor . yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

kart ntc yi okuyamasa testte ısıtma adımında rolenin çekme sesi gelmez. ısıtma adımında ışıkları yakıp söndürerek pompa yaparak test bitirir.

test programında ısıtmaya aldığımızda benim makina dedikleriniz şeyleri yapıyor , ısıtma adımında suyu alıyor role çekme sesi geliyor bir saniyeliğine rezistans devreye giriyor hemen çıkıyor bir saniye içinde çıkıyor sonra ışıkları yanıp söndürerek pompa yaparak testi bitiriyor. Problem nerededir sayın ustam ne yapmam gerekiyor . ilgilendiğiniz için teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
test programında ısıtmaya aldığımızda benim makina dedikleriniz şeyleri yapıyor , ısıtma adımında suyu alıyor role çekme sesi geliyor bir saniyeliğine rezistans devreye giriyor hemen çıkıyor bir saniye içinde çıkıyor sonra ışıkları yanıp söndürerek pompa yaparak testi bitiriyor. Problem nerededir sayın ustam ne yapmam gerekiyor . ilgilendiğiniz için teşekkürler.
role transistörü sağlamsa (trastörü cımbızla iki ayagını bir anlık kısa devre ediniz role çekili kalırsa işlemçi sağlamdır ) isıtıcı rolesi hasarlı veya ısıtıcı hatası
ısıtıcının aktif hale gelebilmesi için cıhazınızın kapısının kilitli ,su seviyesinin doğru, motorun aktif olması sonrasında 8 dakkika bekler ısıtıcı 8 dakikanın tam bittiği an devreye girer

Son düzenleme:
Ustam cevabınınız için teşekkürler , uğraşıp tekrar döneceğim. iyi günler.

role transistörü sağlamsa (trastörü cımbızla iki ayagını bir anlık kısa devre ediniz role çekili kalırsa işlemçi sağlamdır ) isıtıcı rolesi hasarlı veya ısıtıcı hatası
ısıtıcının aktif hale gelebilmesi için cıhazınızın kapısının kilitli ,su seviyesinin doğru, motorun aktif olması sonrasında 8 dakkika bekler ısıtıcı 8 dakikanın tam bittiği an devreye girer

Sayın ustam roleyi kontrol etttim role sağlam. Önümüzdeki adım nedir geriye hangi parça kaldı şüphe duyduğunuz konuyu ve kartın resimlerini diğer mesajlarımda gönderdim , yardımcı olursanız çok sevinirim . iyi günler iyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,264
Kullanıcılar
450,086
Son üye
Lyewor_

Yeni konular

Geri