Bitirme Projesi için Öneride Bulunur musunuz?

ya bulunmuyo sa ben nasıl bulupta kuracagım bu devreyi?

MERHABALAR ben 4. sınıf öğrencisiyim ve bu dönem bitirme çalışması alıyorum. main loop bu devre benim bitirme çalışmam için çok uygun bi devre bu konuda yardımcı olursanız sevinirim...

mcu kullanmadan ilginç bir proje var. muhtemelen okulda kimsenin akllınada gelmemiştir. ir led ile ses transferi.

yani siz küçük bir mikrofona konuşacaksınız. 2 adet ir led ile sesiniz yaklaşık 2-3mt uzaktaki alıcıya iletilecek ve hoperlörden duyulacak.

buradaki farklılık sesi rf ile değil ışık ile aktarmak olacak. ilgilenirseniz devre şeması vereyim.
bende devrenize talibim :) bende yapmak isterim nasıl ulaşabilirim size bura haricinde ?

öncelikle devre benim tasarımım değil. açık şema var malzemeleride bulursanız rahatlıkla yapabilirsiniz çok basit bir devredir.

bana bu devreyi isis ve ares te çizilmiş halini yapabilirmisiniz hocaya rapor sunucam ona göre ?

CA3237E entegresini buldum isteyen varsa temin edebilirim

bu alıcı katı:

dk83l.gif

buda verici katı:

dk848.gif

hocanız onaylarsa baskı devresinide çizeriz.

MAIN_LOOP merhaba; bu devreyi denemişmiydiniz ben kurdum ancak bir sonuç alamadım bir yardımcı olabilirmisiniz

valla yapabilirmisin bilmem ama wireless dalgaları ile elektrik üreten bir cihaz var. internette az aratırsan devresi komple karşına çıkar. Ben beğendim ama yapabilirmisin bilemem. etraftaki tüm radyo dalgaları wifi dalgaları vs hepsini elektriğe çeviriyor. telefonu vs yi şarj edebiliyorsun.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri