birileri artık şu adamları durdursun....

şebekenin evimize bağlantı noktasındaki sayaç görünür gücü ölçmüyor mu?
peki bizim kullandığımız aktif güç değil mi?
görünür güc(karesi)=aktif güç(karesi)+reaktif güç(karesi) değil mi?
yani S(kare)=P(kare)+Q(kare)
ben evimde kullandığım görünür gücün parasını vermiyor muyum?
yani tutupta reaktif gücü(Q)'yu azaltırsam fatura da azalır mı??
e derseniz kardeşim 200 liraya değmez bu azalma..
buzdolobı,florasan,işte bir kaç makina,fırın bunlar ne reaktif güç çekecek ki 200 lira fatura versin bu millet..
ben de diyeceğim evet böyle yaklaşır iseniz mantıklı gelir..

Sn.salih_elektrikci
Görünür gücün değil, aktif gücün parasını ödüyoruz.

arkadaşlar bu ürünlerin tamamen insanları aldatmaya yönelik olduğunu, bunu satanların sahtekar olduğunun hemen hemen hepimiz biliyoruz da benim anlamadığım METRO gibi bir marketler zinciri hala bu ürünü reyonlarında satmaya devam ediyor..Benim bildiğim METRO bir alman firması, nasıl oluyor da bunlara çanak tutyor anlamak mümkün değil..Birçok ulusal kanalların haber programlarında bu sahtekarlıklar ortaya çıkartıldı, EMO kendi resmi web sitesinde bunları test ederek sonuçlarını yayınladı ama maalesef halkımız hala bu sahtekarları zengin etmeye devam ediyor maalesef ve resmi hiçbir kurum da buna bir dur demiyor, yazıklar olsun bu işe çanak tutanlara, yazıklar olsun..Ve biliyormusunuz sözüm meclisten dışarı , piyasada eli tornavida pense tutan kaba tabirle faz-nötr'cü birçok arkadaşımız da buna inanıyor ve etrafına, müşterilerine tavisye ediyor, hatta satıyor ve takıyor..Birileri şu adamlara artık bir dur desin !!!!

:(okadar yazıldı çizildi nafile.bilenler için dolandırıcılık ,yarımyamalak bilenler için kafa karıştırıcı.ama yok böyle bişey.illa almak istiyorum diyene,o kadar para vermeyin 15-20 mik.farad kondansatör 3-5 tl alın daha çok tasarruf yapın:D

elektrik üretildikten sonra taşınması esnasında VA olarak taşınıyor..
trafodan çıktı konutlara geliyor..
bu esnada sayaca geldi ve sayaç bir ayrım mı yapıyor?
gel kardeşim W girsin ama VAr girmesin diye??
madem sayaçlar aktifi ölçüyor..
aradaki reaktif ne oluyor?
bilen var mı?

arkadaşlar bu ürünlerin tamamen insanları aldatmaya yönelik olduğunu, bunu satanların sahtekar olduğunun hemen hemen hepimiz biliyoruz da benim anlamadığım METRO gibi bir marketler zinciri hala bu ürünü reyonlarında satmaya devam ediyor..Benim bildiğim METRO bir alman firması, nasıl oluyor da bunlara çanak tutyor anlamak mümkün değil..Birçok ulusal kanalların haber programlarında bu sahtekarlıklar ortaya çıkartıldı, EMO kendi resmi web sitesinde bunları test ederek sonuçlarını yayınladı ama maalesef halkımız hala bu sahtekarları zengin etmeye devam ediyor maalesef ve resmi hiçbir kurum da buna bir dur demiyor, yazıklar olsun bu işe çanak tutanlara, yazıklar olsun..Ve biliyormusunuz sözüm meclisten dışarı , piyasada eli tornavida pense tutan kaba tabirle faz-nötr'cü birçok arkadaşımız da buna inanıyor ve etrafına, müşterilerine tavisye ediyor, hatta satıyor ve takıyor..Birileri şu adamlara artık bir dur desin !!!!

dostum zaten Almana satmıyorlar. Türkler alıyor diye bizzat çanak tutuyorlar....

Ben hocaya böyle bi aletin olduğunu söyleyince hocamız olmaz öyle şey imkansız demişti ben aklıma geldikçe her yerde söylüyorum :)

:confused:Bunun için Bizim dışımızda kalan gelişmiş ülkeler Ucuz mal alazak kadar zengin Değilim diyor:confused:

Forum istatistikleri

Konular
128,224
Kullanıcılar
450,013
Son üye
portakalasdas

Yeni konular

Geri