birileri artık şu adamları durdursun....

O siteden alıntıdır:

Duvarlarınızın içinde dolaşarak elektromanyetik kirlilik yaratan elektriğinizin daha zararsız olmasını sağlar.
Yorum yok.
Ben bununla alakalı bir konuda da yazmıştım; "Kontrolsüz kompanzasyon,kompanzasyon değildir"

arkadaşlar izah edecek olan gene bizleriz müşterilerimize konuyu merak eden kişilere açıklamasını yapalım başka ne yapılabilirki. formülün çarpanları belii çıkan sonuşlar belli. izahati kolay. ama anlatmak gene bizlere düşüyor. bencede bu tür kişilere karşı vatandaşları aldatmamaları için mücadele şart.

arkadaşlar bu cihaz çıktı ve bende direk tek fazlı sayaçların endüktif ve kapasitif reaktif enerjiyi ölçmediğini araştırdım ve ölçmediğini öğrendim tabi denemedim.burada kesinlikle sahtekarlık var tedaş zaten ev kullanıcıları için cezai işlem uygulamıyor.tedaşın işine geliyor.sadece şu açıdan düşünürsek avantajı olabilir klimaların buzdolaplarının ve floresan lambaların yüke girdikleri ilk andaki gerilim düşümünü önleyebilir.bundan sonrasıda boş bir kovaaaa hepinize saygılar

ben rexaktif diye bir cihaz aldım yüzde 20 ile 40 arası tasarruf yapıyor diye günlük tüketimim 8.3 kw iken 9,5 kw a çıktı sakın ama sakın bu ürünlere inanmayın.

Test etmedim ama test yapan arkadaşlar birde monofaze elektronik sayaçla test ederseniz sonucu bende merak ediyorum..Malum kompakt (aktif-reaktif birleşik ) özellikli monofaze elektronik sayaçlar...

bende boyle bısey ıle karsılastım ama benım karsılastıgım cıhazın adı enerjı tasarruf cıhazı
bılmıyorum aynı seyden mı bahsedıyoruz....
calısması monofaz da sayacın cıkısına baglanıyır...reaktıf enerjıyı yok edıyormus evet edıyor ama monofaz lı sıstemlerde zaten faturaya endüktif ve reaktif yazılmıyor sadece aktif üzerinden hesaplanıyor bıde ıso9001 belgesı var

cihazın calışması dogru ama uygulamalarda gereklı degıl nasıl pıyasa yaratılabılmıs pazarlama departmanı cok profesyonel galiba

Moderatör tarafında düzenlendi:
ya zaten öylebişey gercek olsada elektronik cihazların ve ekonomik ampullerin girişindeki kondansatör o işi görür ayrıca 100 tl vermeye gerek yok

bu şekilde daha yüksek fatura gelir millet az gelir diye daha az özen gösterir zaten bunlarda bu şeyi satar sanırım içine vatlı direnc ve kondansatör hepsi bu gerisi süs galiba.zaten yük yüktür ve fatura yükselir insanlar tasarruf edip daha az fatura ödeyelim demez bu aptal cihazları alır.

paylaşılan videoda cekilen akım azalıyor onu nasıl acıklayacaksınız?

arkadaşlar evlerde kullanılan sayaçlar reaktif akımı ölçüyormu ölçmüyormu. aslında bütün mesele bu. ölçüyorsa alet gerçekten işe yarayabilir. hiç yokmu sayaç işleriyle uğraşan arkadaş?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,379
Kullanıcılar
450,259
Son üye
Samet00

Yeni konular

Geri