Bir Çanak Kablosuna İki Receiver Bağlanır mı?

LNB değiştirmek istemiyorsun , gayet kolay olabilecek bir işi yokuşa sürüyorsun.
Lakin belki özel durumun var , her ne ise.
1000MHz olanlar denildiği gibi karasal olanlarıdır ve tabii işini görmez ama o linkde 2400 olanlarıda var ve işi iyi bilmeyenler aradaki farkı ayırt edemezler.
Hoş açıkça belirtmişler uydu için "uymadı" için diye..
O yüzden iyi bilmeyenler işi bilen satıcılardan destek alın diye yazdım.
Tek kısıtlaması aynı anda aynı polaritede yayın seyredebilecek olmanızdır..

Polemik olmaması için benzeri açıklamayı özelden yazmıştım ..

İlla dediğin zaman T bölücü ile bölünür ve sonra amplifiye edilir .
O zamanda polarite kısıtlaman vardır.
Olmaz diyen arkadaşların itirazları kesin çözümün bu olmadığı içindir..
yokk ustam lnb takarım..ne tutar ki...parayla alakalı veya özel durumla ilgili deil. merak ediyorum yolu varsa öğreneyim diye... yani burda çözüm tek lnb mi yoksa başka yollar da var mı diye? dediğini anladım saol...

baska bir sey demiyorum ben o dıstan beslemesiz 2000 mhz üzerileri çok denedim sadecede üzerinde yazar en kalitelisinin bile al bu üstekini normal dijitalide digi turkü de karasalıda hepsine ver evin içine koy bunu bakarsın yarın öbürgün 8 e çıkar tv çatır çatır seyredersin en iyisi en sağlıklısı bu 32 kadar böleni var sitede saygılar ha özelliklerinide oku lnb frekanslarını :)

Çift çıkışlı lnbden başkası yalan :) tüm kanallar tek polarite olsa çoklayıcılar iyi bir yöntem ama birinin sevdiği kanal vertikaldir senin sevdiğin kanal horizontaldır sonra bi onu açar bi bunu açar senin yayın gider yani çok sıkıntılı

ustalarım ben bu işin uzmanı deilim herkesin görüşüne ve tecrübesine saygım var

10 senedir çanak ve alıcı işi yaptım yazlarıda hala yaparım en iyisi neyse onu söylüyorum sonra sıkıntı çekersin

LNB receiverden gelewn voltaj seviyesine gore vericilerı seçer tek çikişli LNB ye iki receiver bağladığınızı farzedelım hangi vericiyı izleneceğine ne karar verecek örnek bir receiver 18 volt verdı kanal D yı izliyor ikinci receiver 22 volt verdı atv bunu LNB nasıl ayıracak olur ama çok çikişli LNB ler var onlarla olur sorunsuzda çalışır tek girişli LNB ile birden fazla receiver mantıksız zaten olmazda

LNB receiverden gelewn voltaj seviyesine gore vericilerı seçer tek çikişli LNB ye iki receiver bağladığınızı farzedelım hangi vericiyı izleneceğine ne karar verecek örnek bir receiver 18 volt verdı kanal D yı izliyor ikinci receiver 22 volt verdı atv bunu LNB nasıl ayıracak olur ama çok çikişli LNB ler var onlarla olur sorunsuzda çalışır tek girişli LNB ile birden fazla receiver mantıksız zaten olmazda
dediğinizi anladım...

İste incelik burda hastaneye baglarken bulundum montajda 32 cikisli duvara montelendi multi swicth hemen duvarin disinda bir canak var dortlu lnb dordu de multiswicht e giriyo canak turksat. Ve 32 ye boluyo full hepside her kanali seyrede biliyo cunki 1. Lnbden sadece 18 v veya h yi alan swicth butun 18v ve h kanal acik alicilara sorunsuz seyrettiriyo ikinci canak 13 veya y gibi 3. Ve dorduncu lnb var ciftli lnb takilir multi swicth ile cok fazla sayiya bolunur ve hepside sorunsuz kanallari seyreder saygilar sdandardi 4 cikisli lnbdir en sagliklisi sonra canagin yanindan tekli kablo cekerek multi swicthin kapasitesine gore istersen 32 aliciyla 32 degisik kanal seyret. Yada iki lnbnin bir girisini turksata ikilinin birini hotbirde cevir 32 kisiden (bu ornek swicth kapasitesine gore degisir) hepsi hotbird yada turksattan istedigi butun kanallari sorunsuz seyretsin deneyip gorun bunlar multiswicth santral da deniyo harici beslemeli guc kaynaklari var saygilar:)

arm 10 cihazindan tapatalk vip ile gönderdi

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri