Bir Çanak Kablosuna İki Receiver Bağlanır mı?

benım bıldıgım ıkı uydu alıcısını aynı kablodan calıstıramassın ben denedım daha once
birinin kapalı olması lazım
yani 1 tane kablo ile arada hic bir sey olmadan olmuyor

Anahtar kelime :

splitter

diseqc

Gayet açık.
Google ye splitter sor - diseqc sor ...

mesela :

TV, Uydu-TV<br>Montaj Ürünleri - TV, Uydu Bölücü, Splitter PROTEL İnternet Üzerinden Alışveriş

Bu işi iyi bilmeyenler , bunları satan yerle görüşün derdinizi net anlatın soracakları olabilir model olabilir frekans olabilir kablo cinsi olabilir falan filan..

--
Soru saçma , çiftli dörtlü lnb 10-15 TL ne demeye uğraşır anlamam.
İlk zamanlar deli paraydı hırsızlar çalıyordu , şimdi dönüp bakmıyorlar bile , harcı borcunu ödemiyor anlaşılan..

Splitterle disqec swicth le olmaz bosuna ugrasma biri acikken digeri gostermez sifir kayipla ikiside seyretsin istiyosan evin icine merkezi sistem swictleri var buyuk teknik adi multi swicth onlardan koyarsin artik butcene gore bes tv ye mi bolersin bir canagi 10 uydu alicisinami bilemem ama en sagliklisi o olur ve bu swicthler in harici beslemesi olur fisede takman lazim saygilar

Hayriyetten bu sistemlerde dedim ya 10 aliciya bolebilirsin bunun yani sira coklu canagida bolebilirsin ornek 4 canagi 10 kisiye gibi

arm 10 cihazindan tapatalk vip ile gönderdi

Moderatör tarafında düzenlendi:
o linkte uydu bölücü splitter var onlarda tek çanak girişi ile 8 uydu alıcısına çıkış yapılıp aynı anda çalışıyor mu?
bu konuda joker katılıyorum ama teknoloji ilerliyor yoksa böyle splitter çıktı mı?

çiftli lnb kulanman lazım aynı anda 2 cihazı çalıştıramazsınız

Gayet açık.
Google ye splitter sor - diseqc sor ...

mesela :

TV, Uydu-TV<br>Montaj Ürünleri - TV, Uydu Bölücü, Splitter PROTEL İnternet Üzerinden Alışveriş

Bu işi iyi bilmeyenler , bunları satan yerle görüşün derdinizi net anlatın soracakları olabilir model olabilir frekans olabilir kablo cinsi olabilir falan filan..

--
Soru saçma , çiftli dörtlü lnb 10-15 TL ne demeye uğraşır anlamam.
İlk zamanlar deli paraydı hırsızlar çalıyordu , şimdi dönüp bakmıyorlar bile , harcı borcunu ödemiyor anlaşılan..

bu uydu bölücü işimizi görür mü ustam? sen hiç denedin mi? bana özel mesaj da atmışsın okudum kusura bakma biraz geç döndüm...

LNB değiştirmek istemiyorsun , gayet kolay olabilecek bir işi yokuşa sürüyorsun.
Lakin belki özel durumun var , her ne ise.
1000MHz olanlar denildiği gibi karasal olanlarıdır ve tabii işini görmez ama o linkde 2400 olanlarıda var ve işi iyi bilmeyenler aradaki farkı ayırt edemezler.
Hoş açıkça belirtmişler uydu için "uymadı" için diye..
O yüzden iyi bilmeyenler işi bilen satıcılardan destek alın diye yazdım.
Tek kısıtlaması aynı anda aynı polaritede yayın seyredebilecek olmanızdır..

Polemik olmaması için benzeri açıklamayı özelden yazmıştım ..

İlla dediğin zaman T bölücü ile bölünür ve sonra amplifiye edilir .
O zamanda polarite kısıtlaman vardır.
Olmaz diyen arkadaşların itirazları kesin çözümün bu olmadığı içindir..

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri